"Dylan.pl". Płyta w przekładzie Filipa Łobodzińskiego

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2017 19:00
W nagraniu dwupłytowego wydawnictwa udział wzięli m.in. Jacek Wąsowski, Tomasz Organek, Pablopavo i Muniek Staszczyk. W "Pop-południu" o albumie mówił tłumacz tekstów piosenek zawartych na "Dylan.pl" - Filip Łobodziński.
Audio
  • Michał Rusinek: myślę, że dzieciństwo bez Kubusia Puchatka to musi być bardzo smutne dzieciństwo... Zabrzmiałem trochę jak Kłapouchy (24.03.2017)
  • "Sample z popkultury": gotyckie country (Pop-południe/Dwójka)
  • "Dylan.pl". Płyta w przekładzie Filipa Łobodzińskiego (Pop-południe/Dwójka)
  • Rozmowa ze scenografem Vince'em Mountainem (Pop-południe/Dwójka)
  • Michał Klauza poleca twórczość Freddiego Mercury'ego i zespołu Queen (Pop-południe/Dwójka)
  • "Popkultura w PRL": Piotr Łopuszański o filmie "Nie lubię poniedziałku" (Pop-południe/Dwójka)
Folkowa piosenkarka Joan Baez i Bob Dylan. Zdjęcie z 1963 r.
Folkowa piosenkarka Joan Baez i Bob Dylan. Zdjęcie z 1963 r.Foto: wikimedia/domena publiczna

W programie rozmawialiśmy także o oficjalnej kontynuacji opowiadań Alana Alexandra Milne'a. "Nowe przygody Kubusia Puchatka" napisane zostały przez współczesnych pisarzy dla dzieci. Książka ukazała się z nowymi ilustracjami w charakterystycznym stylu E. H. Sheparda. W polskich księgarniach publikacja pojawi się w środę 29 marca w tłumaczeniu Michała Rusinka, którego pytaliśmy m.in. o to, jak odnosi się do tego typu książkowych ciągów dalszych.

Naszym gościem był ponadto Vince Mountain, autor scenografii do spektakli, oper, seriali i filmów, między innymi do "Transformers 4".

W "Samplach z popkultury" w związku z premierą płyty Nergala i Johna Portera Bartek Chaciński opowiadał o gotyckim country, w "Popkulturze w PRL" wysłuchaliśmy opowieści Piotra Łopuszańskiego o filmie "Nie lubię poniedziałku", a swoją popową rekomendację kulturalną przedstawił Michał Klauza.

***

Tytuł audycji: Pop-południe

Prowadzi: Jakub Kukla

Data emisji: 24.03.2017

Godzina emisji: 16.00 

mc

Czytaj także

Prof. Bralczyk: pan Wołodyjowski niczym Kubuś Puchatek

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2013 12:00
W audycji "O literaturze nie całkiem poważnie" zastanawialiśmy się, czy Sienkiewiczowska "Trylogia" jest nadal aktualna. O wartość dzieła spierali się prof. Jerzy Bralczyk i Michał Ogórek.
rozwiń zwiń