"Pomost". Odwieczny konflikt między ojcem a synem

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2021 19:00
To opowieść o konflikcie pokoleniowym między ojcem a synem. Rozmawiają na tytułowym pomoście, a w retrospektywach pojawiają się sceny z minionych 25 lat. 
Słuchowisko Pomost o przemianach postsolidarnościowych w Polsce.
Słuchowisko "Pomost" o przemianach postsolidarnościowych w Polsce.Foto: Andrzej Hulimka/Forum

Słuchowisko "Pomost" zdobyło w 2005 pierwszą nagrodę za scenariusz w konkursie "Polskie drogi do Wolności - 25 lat Solidarności". Autorem jest nieżyjący już poznański dziennikarz radiowy Robert Mirzyński. Był związany z Radiem S, a potem z Radiem Merkury. Spiker, dokumentalista, reżyser słuchowisk i dramaturg, autor reportaży literackich, histo­rycz­nych. Zmarł w wieku 50 lat, w 2019 roku.

"Pomost", prod. 2005,

Reżyseria: Janusz Kukuła,

Realizacja: Jacek Puchalski,

Opr. muz.: Marian Szałkowski.

Obsada: Magdalena Zawadzka (Matka), Krzysztof Gosztyła (Ojciec), Karolina Gruszka (Ewa), Waldemar Barwiński (Marek), Łukasz Lewandowski (Jacek), Marek Obertyn (Funkcjonariusz 1), Tomasz Marzecki (Funkcjonariusz 2).

***

Tytuł audycji: Słuchowisko na lato

Data emisji: 17.07.2021

Godzina emisji: 19.30

Czytaj także

Jeden z najsłynniejszych spektakli "teatru podziemnego" w radiowej Jedynce

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2012 08:00
W najbliższą sobotę, 8 grudnia, Pierwszy Program Polskiego Radia zaprasza na premierę słuchowiska "Wyrok na sierpień" wg Krystyny Miłobędzkiej i Andrzeja Falkiewicza w reżyserii Andrzeja Makowieckiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Raport o stanie wojennym" na scenie Jedynki

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2012 21:15
W sobotnie popołudnie zapraszamy na premierę słuchowiska według mikro-opowiadań Marka Nowakowskiego z tomu wydanego pierwotnie w paryskiej "Kulturze".
rozwiń zwiń