"Cukier Stanik". Don Kichot naszych czasów

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2021 18:57
Sztuka Zyty Rudzkiej "Cukier Stanik" to opowieść o ludziach, którzy rzucają wyzwanie światu tandety i tanich, bo tanio produkowanych, produktów rodem z Chin czy innych krajów ze słabo opłacaną siłą roboczą.
Wojciech Pszoniak
Wojciech PszoniakFoto: Wojciech Dorosz/Polskie Radio

Pracownia staników Dawida Cukiera to, w dobie tanich produktów sprowadzanych z Azji, wydawałoby się przeżytek. Jednak ludzie, którzy z różnych powodów postanawiają wesprzeć starego rzemieślnika, potrafią stworzyć autentyczną wspólnotę ludzi, którzy walczą o zachowanie starego, zapomnianego świata. Według autorki jej bohater to współczesny "Don Kiszot młodego kapitalizmu".

Zyta Rudzka – "Cukier Stanik", prod. 2011

Reżyseria: Andrzej Piszczatowski

Realizacja: Tomasz Perkowski

Opracowanie muzyczne: Marian Szałkowski

Obsada: Wojciech Pszoniak, Paulina Holtz, Michał Sitarski, Sławomir Holland, Maria Robaszkiewicz, Lech Łotocki, Andrzej Piszczatowski, Ewa Ziętek, Zygmunt Sierakowski

***

Tytuł audycji: Słuchowisko na lato

Data emisji: 8.08.2021

Godzina emisji: 19.00


Czytaj także

"Jeśli troska o słowa zniknie, będziemy bełkotać". Pszoniak z Wielką Nagrodą "Dwóch Teatrów"

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2014 23:00
- Słowo przestało mieć wagę, którą miało kiedyś, dziś słowo płynie, jak wszystko, szybko. Wydaje mi się, że to my, ludzie teatru, radia, którzy czują, co znaczyć może słowo, mają obowiązek zwracania na to uwagę. Szczególnie, że wiąże się to z naszym ojczystym językiem - mówił w Jedynce Wojciech Pszoniak.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Pszoniak reżyseruje Różewicza. Premiera!

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2014 21:00
Dziś wieczorem zapraszamy na radiową adaptację sztuki "Świadkowie albo nasza mała stabilizacja", jednego z najważniejszych dramatów Tadeusza Różewicza. Gwiazdorska obsada!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Z radiowych ról Wojciecha Pszoniaka. Słuchowisko wg Schulza

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2020 14:41
Zapraszaliśmy na słuchowisko "Genialna epoka" na podstawie utworów Brunona Schulza w reżyserii Waldemara Modestowicza. W jednej z ról - Wojciech Pszoniak. Aktor zmarł w poniedziałek (19.10) w wieku 78 lat.
rozwiń zwiń