REKLAMA

Turniej Pianistów w Żaganiu

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2012 14:20
XVII Ogólnopolski Turniej Pianistyczny im. Haliny Czerny-Stefańskiej odbędzie się w dniach 23-25 lutego w Żaganiu. Dwójka poleca.

XVII Ogólnopolski Turniej Pianistyczny organizowany jest przez Państwową Szkołę Muzyczną I i II st im. Henryka Wieniawskiego w Żaganiu. Tradycja OTP jest wprost związana z bezpośrednim wpływem na jego kształt wielkiej polskiej pianistki – Haliny Czerny-Stefańskiej, która za życia rokrocznie przyjeżdżała do Żagania, przewodniczyła Jury i wykonywała koncerty i recitale. Przewodniczącą Jury jest córka – prof. Elżbieta Stefańska (AM w Krakowie). W Jury – powołanym przez Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie – zasiadają profesorowie: Anna Organiszczak, Jan Jański, Bogumił Nowicki (AM Poznań), Monika Sikorska-Wojtacha (AM Katowice), Włodzimierz Obidowicz (AM Wrocław).

/

Dzięki Turniejowi od kilkunastu lat małe miasto położone na południu województwa lubuskiego ma szczęście uczestniczyć w wydarzeniach o najwyższej randze artystycznej i być świadkiem narodzin wielu talentów polskiej pianistyki. W żagańskim Turnieju uczestniczyli i byli jego laureatami m.in. Rafał Blechacz, Jacek Kortus, Katarzyna Wasiak. W tym roku spodziewnych jest ponad 60. uczestników. XVII OTP odbędzie się w zachodnim skrzydle Pałacu Książęcego w Żaganiu od 23 do 25 lutego 2011 r. Sala Familijna wyposażona jest w fortepian Petrof.

 

 

Patronat Honorowy:
Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Organizatorzy Turnieju:
Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. Henryka Wieniawskiego w Żaganiu
Centrum Kultury w Żaganiu

Czytaj także

Uczniowie Chopina

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2010 07:00
O nagraniach zwycięzców Konkursów Chopinowskich oraz kompozycjach osobistych uczniów polskiego geniusza.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Turniej Pianistów

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2011 12:31
XVI Ogólnopolski Turniej Pianistyczny im. Haliny Czerny-Stefańskiej odbędzie się w dniach 24-26 lutego w Żaganiu. Dwójka poleca.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Niepowtarzalna Halina Czerny-Stefańska

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2011 16:31
Kariera nie pomaga w osiągnięciu celu – ten pozorny paradoks był mottem znakomitej pianistki. W tym roku minęło 10 lat od Jej śmierci.
rozwiń zwiń