Jubileuszowe wspomnienia

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2021 12:30
Zaczęliśmy nowy sezon naszej audycji. To dobra okazja do małych podsumowań. Zobaczyliśmy więc wspólnie, co działo się przez ostatnie osiem lat w polskim i światowym musicalu.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock/nikkytok

Posłuchaj
58:49 2021_10_24 11_30_34_PR2_Ten_caly_musical.mp3 Jubileuszowe wspomnienia (Ten cały musical/Dwójka)

We wrześniu 2013 roku nasza audycja pojawiła się pierwszy raz na antenie Programu 2 Polskiego Radia. Wykorzystaliśmy ten fakt do spojrzenia wstecz. Polski musical rozwija się w zawrotnym tempie, przypomnieliśmy więc te najważniejsze wydarzenia. Zajrzeliśmy do Teatru Muzycznego w Gdyni i Poznaniu, Teatru Syrena w Warszawie i Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu.

Opowiedzieliśmy o najciekawszych produkcjach teatralnych ostatnich sezonów oraz artystach, którzy kradną serca musicalowej widowni. W audycji nie zabrakło też dobrej muzyki z najlepszych produkcji, m.in. "Blaszanego bębenka", "Rodziny Addamsów", "Virtuoso" czy "Hamiltona".

***

Tytuł audycji: Ten cały musical

Prowadził: Piotr Sobierski

Data emisji: 24.10.2021

Godzina emisji: 11.30


Czytaj także

Małgorzata Walewska i Lech Napierała w repertuarze filmowym [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2021 19:30
To nietypowe spotkanie mezzosopranistki i pianisty. Choć oboje wywodzą się ze świata muzyki klasycznej, tym razem podjęli odmienne wyzwanie. W kameralnej atmosferze przytulnego studia nagraniowego wykonali hity musicalowe i filmowe. Efekt wspólnej pracy artystów mogliśmy usłyszeć i obejrzeć w "Miejscówce z Dwójką".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Antoniusz Dietzius: twórczość Agnieszki Osieckiej jest wiecznie prawdziwa

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2021 17:00
- Teksty Agnieszki Osieckiej są absolutnie uniwersalne, ta ich prawda jest na dzisiaj, na jutro i na zawsze. Poezja kryje się nawet w jej "Dziennikach", które przecież nie są wierszowane, w listach do Jeremiego Przybory. To stworzyło magię - mówił na antenie Dwójki Antoniusz Dietzius, reżyser spektaklu "Abonament na szczęście".
rozwiń zwiń