X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Małgorzata Walewska: z zimna założyłam do szpilek skarpetki Ajaxu Amsterdam

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2019 11:45
- Spędzałam sylwestra w Amsterdamie. Byłam w eleganckich rajstopach i butach na szpilce, a tam było strasznie zimno. Jedyny otwarty sklep był to sklep z akcesoriami sportowymi, gdzie kupiłam sobie skarpetki Ajaxu i założyłam je do tej eleganckiej garderoby. Miało to swój urok - śmiała się w Dwójce śpiewaczka operowa.
Audio
  • Świąteczne i noworoczne wspomnienia Małgorzaty Walewskiej (Zapiski ze współczesności/Dwójka)
  • Andrzej Mastalerz o gotowaniu i wspólnym biesiadowaniu (Zapiski ze współczesności/Dwójka)
  • Mikołaj Grabowski o sztuce ucztowania (Zapiski ze współczesności/Dwójka)
  • Ryszard Karczykowski o świętach Bożego Narodzenia dawniej i dziś oraz o witaniu Nowego Roku (Zapiski ze współczesności/Dwójka)
Małgorzata Walewska
Małgorzata WalewskaFoto: Leszek Szymański/PAP

orlinski jakub jozef 1200.jpg
Jakub Józef Orliński: "Anima Sacra" to nie jest płyta religijna, tylko duchowa

Małgorzata Walewska wspominała, że nie zapomni tego sylwestra, ale nie chciałaby go powtórzyć. Powodem nie są jednak skarpetki, a nieprawdopodobny huk, który mu towarzyszył.

- Wyglądało to tak, że na miejskich placykach usypane były olbrzymie kopce różnych wybuchowych substancji, a od nich rozchodziły się takie wybuchające taśmy, które prowadziły w poszczególne uliczki. Kilka minut przed północą odpalane były te taśmy w uliczkach i wybuch szedł do centrum, gdzie były zgromadzone te wszystkie materiały wybuchowe i potem następowała taka eksplozja, że nie było nawet słychać, co mówi osoba stojąca obok. Trwało to 10-15 minut i było dla wrażliwych uszu prawdziwą torturą - opowiadała mezzosopranistka.

W noworocznym tygodniu w cyklu "Zapiski ze współczesności" o kulturze świętowania, biesiadowania i o balach opowiadali jeszcze aktor Andrzej Mastalerz, reżyser Mikołaj Grabowski oraz śpiewak Ryszard Karczykowski.

***

Tytuł audycji: Zapiski ze współczesności

Przygotowały: Anna Lisiecka i Beata Stylińska

Gość audycji: Małgorzata Walewska (śpiewaczka operowa)

Data emisji: 31.12.2018 i 2-4.01.2019

Godzina emisji: 12.45

pg/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ada Sari - jedna z największych śpiewaczek XX wieku

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2018 09:51
- Jeżeli przyjmiemy, że epoka bel canta w dziedzinie twórczości operowej trwała gdzieś do połowy XIX wieku, to epoka wielkiego bel canta w dziedzinie odtwórczości trwała co najmniej do lat 30. ubiegłego stulecia. I na tej niwie Ada Sari była jedną z najwybitniejszych przedstawicielek - mówił w Dwójce krytyk muzyczny Józef Kański.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jakub Józef Orliński: "Anima Sacra" to nie jest płyta religijna, tylko duchowa

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2018 17:23
- Ma poruszyć słuchacza i sprawić, że albo zastanowi się nad sobą i swoim życiem, albo po prostu trochę odpłynie i się zrelaksuje - mówił w Dwójce znakomity kontratenor o swoim pierwszym solowym albumie "Anima Sacra".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tomasz Konieczny: śpiewając, obnażamy nasz charakter

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2019 17:07
- Śpiewanie jest czynnością intymną, fizjologiczną. Obserwując w akcji kolegów, mogę się wiele dowiedzieć o ich kompleksach, ale też o ich wspaniałych cechach - mówił w Dwójce ceniony śpiewak operowy.
rozwiń zwiń