Polskie Radio
Section05
Małgorzata Walewska

Wyjątkowy koncert "To, co najpiękniejsze..." [ZOBACZ WIDEO]

Za nami kolejny koncert z cyklu "To, co najpiękniejsze...". Podczas tego wyjątkowego wydarzenia usłyszeliśmy fragmenty z opery "Carmen" Georges'a Bizeta w wykonaniu Małgorzaty Walewskiej oraz Tadeusza Szlenkiera w towarzystwie Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie pod dyrekcją Michała Klauzy, a także standardy m.in. George'a Gershwina, Glenna Millera, Duke'a Ellingtona w wykonaniu Chopin University Big Band pod batutą Piotra Kostrzewy.
Zobacz więcej na temat:  koncert To co najpiękniejsze Chopin University Big Band Małgorzata Walewska Jazz swing

Małgorzata Walewska: mam poczucie misji

- Od kiedy odkryłam dla siebie świat opery, mam poczucie misji. I ono się czasami oddala, ale zawsze wraca. Na przykład płyta "Mezzo" z aranżacjami Piotra Rubika, czyli wokale operowe w aranżacji pop, to było takie wyzwanie. I cieszę się, gdy widzę, że to działa - opowiada w programie 1 Polskiego Radia Małgorzata Walewska. Mezzosopranistka wydała ostatnio książkę, w której przybliża historię swojej kariery zawodowej i życia prywatnego.
Zobacz więcej na temat:  Magda Mikołajczuk Małgorzata Walewska opera

Małgorzata Walewska: zawsze chciałam śpiewać musicale

- To nie będzie koncert, w którym się cyzeluję, żeby było idealnie. To po prostu tzw. live-on-tape, czyli występ jak na żywo, więc są tam pewnego rodzaju drobne pomyłki, potknięcia, zmiany słów. Proszę mieć do tego stosunek z przymrużeniem oka, ale serdeczny - mówiła w Dwójce mezzosopranistka Małgorzata Walewska, którą usłyszymy podczas najbliższej "Miejscówki z Dwójką" (2.10).
Zobacz więcej na temat:  Miejscówka z Dwójką Małgorzata Walewska Dwójka KULTURA muzyka klasyczna

Małgorzata Walewska: nasze jury to osoby, które same były kiedyś śpiewakami

- Mamy wyjątkową sytuację, która nie na wszystkich konkursach ma miejsce. Jest to możliwość porozmawiania z jurorami. Po każdym etapie konkursu, kiedy już mamy ogłoszone wyniki i wiadomo, kto nie przeszedł do następnej rundy, my jurorzy jesteśmy do dyspozycji naszych młodych śpiewaków. I każdy z nich może podejść i zapytać o uwagi, które mamy do jego występu - mówiła w Dwójce Małgorzata Walewska, znakomita śpiewaczka, szefowa artystyczna tegorocznego Międzynarodowego Konkursu Sztuki Wokalnej im. Ady Sari w Nowym Sączu.
Zobacz więcej na temat:  Małgorzata Walewska Paweł Siwek Ada Sari Dwójka opera Teresa Żylis-Gara

Małgorzata Walewska: z zimna założyłam do szpilek skarpetki

- Spędzałam sylwestra w Amsterdamie. Byłam w eleganckich rajstopach i butach na szpilce, a tam było strasznie zimno. Jedyny otwarty sklep był to sklep z akcesoriami sportowymi, gdzie kupiłam sobie skarpetki Ajaxu i założyłam je do tej eleganckiej garderoby. Miało to swój urok - śmiała się w Dwójce śpiewaczka operowa.
Zobacz więcej na temat:  opera Małgorzata Walewska Anna Lisiecka Beata Stylińska sylwester KULTURA Amsterdam