REKLAMA

Święto godności Ukraińców. Pierwsza rocznica Euromajdanu

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2014 19:59
- Ukraina odrabia lekcję, którą Polska odrabiała przez cały XX wiek - mówił znawca i przyjaciel Ukrainy Paweł Kowal rok po rozpoczęciu protestów na Majdanie.
Audio
  • Święto godności Ukraińców. Pierwsza rocznica Euromajdanu (Puls świata/Dwójka)
Protesty w Kijowie zaczęły się 21 listopada ubiegłego roku. Tak wyglądały pierwsze relacje z Euromajdanu
Protesty w Kijowie zaczęły się 21 listopada ubiegłego roku. Tak wyglądały pierwsze relacje z EuromajdanuFoto: Wikipedia/CC BY-SA 2.0

Były wiceminister spraw zagranicznych i były europarlamentarzysta mówił, że pytano go kilka razy, czy było warto. - To tak, jakby ktoś w Polsce pytał o wartość śmierci górników kopalni Wujek lub robotników idących do pracy w grudniu 1970 r. - stwierdził.

Zdaniem Pawła Kowala Ukraina odrabia lekcję, którą Polska odrabiała przez cały XX wiek. - Uczy ona, że w tej części Europy za wolność płaci się bardzo dużo. Rachunek Ukrainy był faktycznie słony. Miejmy nadzieję, że Ukraińcy tego nie zmarnują, że wykorzystają to na tyle, na ile się da - powiedział.

***

Tytuł audycji: "Puls świata"
Prowadził: Paweł Reszka

Gość: Paweł Kowal

Data emisji: 21.11.2014

Godzina emisji: 17.15

mc/ag

Czytaj także

Wschodnia Ukraina: albo korytarz na Krym, albo wojna...

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2014 19:00
- Różne ukraińskie źródła podają, że takie ultimatum zostało już przez Moskwę postawione - mówił Jan Piekło z Fundacji Współpracy Polsko-Ukraińskiej PAUCI.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Rosja nie chce Donbasu

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2014 19:00
- Celem Moskwy nie jest położenie łapy na Doniecku, a wręcz przeciwnie: dalsza destabilizacja regionu - uważa politolog dr Adam Eberhardt.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Słabość Rosji jednoczy państwa Unii Europejskiej?

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2014 18:12
- Ochłodzenie w relacjach Zachód -Putin obserwujemy od chwili, kiedy w Rosji zaczęło się dziać źle - mówił w Dwójce Michał Kacewicz z "Newsweek Polska".
rozwiń zwiń