Korupcja trawi Ukrainę, rząd coraz słabszy

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2016 19:05
Minister rozwoju Ukrainy Aivaras Abromaviczius podał się do dymisji. To protest wobec nacisków korupcyjnych ze strony oligarchów, również z otoczenia prezydenta Petra Poroszenki.
Audio
  • Korupcja trawi Ukrainę, rząd coraz słabszy (Puls świata/Dwójka)
Co oznacza dymisja Aivarasa Abromaviciusa dla przyszłości ukraińskiego rządu?
Co oznacza dymisja Aivarasa Abromaviciusa dla przyszłości ukraińskiego rządu?Foto: PAP/ITAR-TASS/Maxim Nikitin

Chociaż premier Arsenij Jaceniuk obiecuje wzmożoną pracę i walkę z korupcją, na Ukrainie coraz częściej mówi się o zmianie rządu. Zdaniem politologa Pawła Usowa zaproszenie Litwina Aivarasa Abromavicziusa i Gruzina Michaiła Saakaszwilego do ukraińskiej rady ministrów nie przyniosło oczekiwanych efektów. - Jako politycy z zewnątrz mieli patrzeć na ręce tym, których zatrudniają. Zachód miał nadzieję, że szybko naprawią, a przynajmniej wyprowadzą ukraińską gospodarkę na właściwą drogę - podkreśla rozmówca Dariusza Rosiaka i dodaje, że ten plan się jednak nie powiódł.

Czy to oznacza wstrzymanie reform, upadek rządu i przyspieszone wybory na Ukrainie? A może naszych wschodnich sąsiadów czeka kolejna rewolucja? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Puls świata

Prowadzi: Dariusz Rosiak

Gość: Paweł Usow (politolog)

Data emisji: 8.02.2016

Godzina emisji: 17.45

mk/bch

Czytaj także

Michaił Saakaszwili ostatnią nadzieją Ukrainy? "To dość egzotyczne"

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2015 18:54
Czy Michaił Saakaszwili może być lekarstwem na ukraińską oligarchię? - Jeden człowiek nie zrobi wszystkiego, a to jest jednak przeoranie całego systemu władzy - mówi ekspert ds. międzynarodowych, Jarosław Guzy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rosja w konflikcie z Ukrainą liczy na srogą zimę

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2015 08:00
Czy Ukraina jest zagrożona w wojnie energetycznej z potężnym sąsiadem? Rosja ogłosiła właśnie, że wstrzymuje dostawy węgla i gazu...
rozwiń zwiń