Polskie Radio
Section05
gaz

Publicysta: „Możemy uniezależnić się od gazu rosyjskiego"

Testy ekonomiczne wykonane przez inwestorów Baltic Pipe - czyli operatorów systemów przesyłowych z Polski i Danii - dały wynik pozytywny - poinformował w czwartek polski operator Gaz-System. Niemcy także szukają alternatywnych źródeł gazu. - Niemcy prowadzą przemyślaną polityką geopolityczną od lat. Fakt, że ich partnerem jest obecnie Gazprom, nie oznacza, że nie patrzą na inne rynki – powiedział w Polskim Radiu 24 Krzysztof Losz z „Naszego Dziennika”.
Zobacz więcej na temat:  gaz Rosja Niemcy Nord Stream 2 energetyka USA Katar Norwegia

Gaz LNG z USA popłynie do Polski. "Nowa jakość, rewolucja"

PGNiG podpisało średnioterminowy, pięcioletni kontrakt z firmą Centrica LNG na dostawy gazu LNG ze Stanów Zjednoczonych - poinformował prezes Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa Piotr Woźniak. Kontrakt wejdzie w życie w 2018 roku. Jak dodał, pierwsza umowa na regularne dostawy LNG z USA obejmuje dziewięć ładunków. O kontrakcie mówił w audycji Północ-Południe Piotr Stępiński z portalu BiznesAlert.pl.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 gaz USA LNG PGNiG

Renegocjacja cen gazu z Gazpromem. "Mamy argumenty"

Polskie Górnictw Naftowe i Gazownictwo rozpoczyna kolejny proces renegocjacji cen gazu z Gazpromem. Chodzi o to, by Polska nie płaciła za gaz najwięcej w Europie. Szef PGNiG Piotr Woźniak poinformował dziś w Pulsie Biznesu m.in. o nagłej chorobie arbitra strony rosyjskiej, która opóźnia spodziewane zwycięstwo Polski w sporze z Gazpromem. W Polskim Radiu 24 mówił o tym ekspert ds. energetyki Jakub Kajmowicz z portalu Defence24.
Zobacz więcej na temat:  Gazprom gaz GOSPODARKA Rosja Nord Stream 2