X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Grzegorz Ślubowski

"Ukraina się rozwija, tylko bardzo powoli"

- Można powiedzieć, że Ukraina się rozwija, tylko bardzo powoli - mówił na antenie radiowej Jedynki Roman Kabaczij, ukraiński publicysta i historyk. -To niezadowolenie się odczuwa, ale ono tutaj było zawsze. Rzeczywiście ta sytuacja ekonomiczna jest trudna, dlatego że ludzie, przynajmniej oficjalnie, mało zarabiają - stwierdził Piotr Pogorzelski, były korespondent Polskiego Radia na Ukrainie. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ukraina Grzegorz Ślubowski Piotr Pogorzelski

Wiceszef MSZ: polityka wobec Rosji jest bardzo intensywna

- Aktywność Polski wobec Rosji ma miejsce dzisiaj na forum Rady Bezpieczeństwa ONZ, UE, OBWE – mówił gość Jedynki, wiceminister spraw zagranicznych Bartosz Cichocki. Dodał, że okupacja terytoriów Ukrainy i Gruzji przez Rosję, trwający konflikt zbrojny w Donbasie, aktywne hybrydowe działania Rosji wobec państw zachodnich to najważniejsze punkty odniesienia dla Polski.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Grzegorz Ślubowski Wojciech Cegielski Adam Balcer Bartosz Cichocki Rosja Turcja USA

Relacje USA-Europa. W co gra Donald Trump?

- Nie mam wątpliwości, że mówimy o poważnych napięciach w relacjach transatlantyckich. Gdy prezydent Trump doszedł do władzy wielu naszych sojuszników usłyszało, że nie należy przywiązywać wagi do jego słów, ale do działań - tłumaczyła w audycji "Więcej Świata" Karen Donfried, dyrektor German Marshall Fund of the United States.
Zobacz więcej na temat:  Donald Trump NATO Unia Europejska Iran Teheran Izrael ŚWIAT Grzegorz Ślubowski

Jaką rolę odgrywa Polska w światowym układzie sił?

Stany Zjednoczone są ważnym elementem naszego bezpieczeństwa. Z kolei Unia Europejska wspólnotą gwarantującą nasz rozwój gospodarczy. Czy zważywszy na ochłodzenie relacji transatlantyckich będziemy beneficjentem komplementarności amerykańsko-unijnej czy może ofiarami rosnącej między Ameryką a Europą konkurencyjności?
Zobacz więcej na temat:  Marek Mądrzejewski Grzegorz Ślubowski Donald Trump Artur Wróblewski Stany Zjednoczone polityka zagraniczna USA Polityka zagraniczna Polski