Brexit. Co myślą o nim zwykli Brytyjczycy?

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2016 18:00
23 czerwca odbędzie się w Wielkiej Brytanii referendum w sprawie wyjścia tego kraju z Unii Europejskiej. Przyjrzeliśmy się mu z perspektywy londyńskiej ulicy.
Audio
  • Brexit. Co myślą o nim zwykli Brytyjczycy? (Puls świata/Dwójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock

– Brexit jest wydarzeniem niezwykle emocjonującym – mówiła Agata Kasprolewicz, wysłanniczka Polskiego Radia do Wielkiej Brytanii. – Wielu Brytyjczyków mówi mi, że to referendum jest czymś zupełnie odmiennym od zwykłych wyborów – dodała, zwracając uwagę, że mieszkańcy Wielkiej Brytanii z reguły mają dystans do spraw politycznych, tym razem jednak dla wielu z nich Brexit stał się sprawą osobistą.

Dziennikarka mówiła, że mamy do czynienia z dwiema wykluczającymi się i bardzo emocjonalnymi wizjami Wielkiej Brytanii. Przeciwnicy Brexitu czują, że ktoś chce im coś odebrać, zwolennicy wyjścia z UE mówią zaś, że to "walka o brytyjską duszę" oraz o... królową.

***

Tytuł audycji: Puls świata

Prowadził: Paweł Reszka

Gość: Agata Kasprolewicz (reporterka, dziennikarka Polskiego Radia)

Data emisji: 17.06.2016

Godzina emisji: 17.45

mc/pg

Czytaj także

Jakie zmiany zwiastuje zwycięstwo Sadiq Khana?

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2016 19:14
- On wygrał bo postawił na swoje pochodzenie i to, że musiał do wszystkiego dojść sam - mówił w Dwójce o nowym burmistrzu Londynu dr Krzysztof Winkler z grupy Britannia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Euro 2016. Dlaczego Rosjanie pobili Brytyjczyków?

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2016 18:00
Wiele wskazuje na to, że Rosja odpadnie z piłkarskich mistrzostw we Francji, rosyjscy kibole zdążyli jednak spowodować tam niemałe zamieszanie.
rozwiń zwiń