REKLAMA

Co Trump zrobi z Bliskim Wschodem?

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2016 18:10
- Polityka amerykańska w tym regionie ma swoje wzloty i upadki. Przy czym upadków ma więcej - oceniał Jan Natkański w rozmowie o wpływie, jaki może mieć prezydentura Donalda Trumpa na sytuację na Bliskim Wschodzie.
Audio
  • Z Janem Natkańskim rozmawia Dariusz Rosiak (Puls świata/Dwójka)
Czy i na ile Donald Trump zmieni politykę USA wobec Bliskiego Wschodu i Unii Europejskiej? (zdj. ilustracyjne)
Czy i na ile Donald Trump zmieni politykę USA wobec Bliskiego Wschodu i Unii Europejskiej? (zdj. ilustracyjne) Foto: PAP/EPA/MIKE NELSON

SERWIS SPECJALNY

trump 1200.jpg
WYBORY W USA

Choć Amerykanie, jak przypomniał gość "Pulsu świata", są ważnym, ale nie jedynym politycznym graczem w bliskowschodniej mozaice, decyzje Waszyngtonu związane z tą częścią świata będą zawsze brzemienne w skutkach.

Pytanie zatem, w jakim kierunku może pójść zapowiadana przez Donalda Trumpa w kampanii wyborczej zmiana polityki amerykańskiej na Bliskim Wschodzie. Czy USA nie będą wspierały opozycji syryjskiej? Czy wycofają się z porozumienia nuklearnego z Iranem? - Zapowiedzi Trumpa są groźne – mówił Jan Natkański, dodając jednak, że polityka przyszłego prezydenta zależeć będzie od istotnej, a wciąż do końca jeszcze nieznanej, kwestii.

***
Tytuł audycji: Puls świata

Prowadzący: Dariusz Rosiak

Gość: Jan Natkański (były ambasador Polski na Bliskim Wschodzie)

Data emisji: 14.11.2016

Godzina emisji: 17.45

jp/bch

Czytaj także

Donald Trump. Najbardziej zaskakujący prezydent

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2016 18:45
- Trump nie miał innego wyboru. Musiał uspokoić świat po kontrowersyjnej kampanii, jaką prowadził – powiedział w Dwójce Marek Wąsiński, komentując przemówienie prezydenta-elekta, w którym zapewnił, że będzie dążył do współpracy, a nie do konfliktów.
rozwiń zwiń