X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Podziały w Szkocji skupiają się wokół pytania o tożsamość"

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2017 16:00
- W ostatnich latach w Szkocji doszło do ogromnego wzrostu poparcia dla szkockich nacjonalistów. Jest do tego stopnia fenomen, że nawet dawny tradycyjny elektorat Partii Pracy przechodzi na stronę konserwatystów – powiedział szkocki dziennikarz David Torrance.
Audio
  • David Torrance o zmieniającym się elektoracie i scenie politycznej w Szkocji (Puls świata/Dwójka)
Flaga Szkocji
Flaga SzkocjiFoto: Jiri Flogel/Shutterstock.com

- To co przyciąga ludzi obecnie do torysów, to bynajmniej nie ich program wyborczy i charyzma ich liderki - Ruth Davidson. Główną przyczyną jest wsparcie dla pozostania Szkocji w Wielkiej Brytanii i sprzeciw wobec planowanego drugiego referendum w sprawie niepodległości. Na szkockiej scenie politycznej przestały obowiązywać dawne podziały polityczne, ideologiczne i klasowe. Teraz osią podziału stało się pytanie o narodową tożsamość – dodał rozmówca, który udzielił wywiadu dla Dwójki w przededniu szkockich wyborów do brytyjskiego parlamentu.

Czy Szkocja odłączy się od Wielkiej Brytanii? Czy europejski entuzjazm Szkotów został przeszacowany? I dlaczego na szkockiej scenie politycznej głównymi bohaterkami są kobiety. O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Puls świata

Prowadzi: Agata Kasprolewicz

Gość: David Torrance (szkocki dziennikarz i pisarz mieszkający w Edynburgu)

Data emisji: 7.06.2017

Godzina emisji: 17.45

mz/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Skutki zamachu w Manchesterze. "Wpłynie to na postawę wyborców"

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2017 18:48
- Kwestie polityki migracyjnej to od lat jeden z dużych tematów w Wielkiej Brytanii - przypominał dr Przemysław Biskup, mówiąc o wpływie, jaki na nadchodzące brytyjskie wybory parlamentarne może wywrzeć zamach terrorystyczny w Manchesterze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"To fundamentalne zerwanie Wielkiej Brytanii z Europą"

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2017 08:00
- Powstaje nowe Zjednoczone Królestwo i inna Europa. To niezwykle ważny moment w naszej historii, porównywalny z okresem reformacji - podkreślał w Dwójce prof. Brendan Simms z Uniwersytetu Cambridge.
rozwiń zwiń