X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Przetasowania na szczytach władzy na Bliskim Wschodzie

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2017 17:00
- Arabia Saudyjska jest unikatowym systemem politycznym w skali świata, bo jest to jedyna monarchia absolutna w dużym kraju, który funkcjonuje w XXI wieku - mówi dr Łukasz Fyderek z Instytutu Bliskiego i Dalekiego Wschodu Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Audio
  • Walka o władzę w Arabii Saudyjskiej i jej znaczenie (Puls świata / Dwójka)
O władzę w Arabii Saudyjskiej rywalizowali książę Mohammad bin Salman bin Abdulaziz al-Saud i książę Mohammed bin Nayef bin Abdulaziz al-Saud
O władzę w Arabii Saudyjskiej rywalizowali książę Mohammad bin Salman bin Abdulaziz al-Saud i książę Mohammed bin Nayef bin Abdulaziz al-Saud Foto: EPA/SAUDI PRESS AGENCY

W Arabii Saudyjskiej doszło do zmian na szczytach władzy. Król odsunął od władzy siostrzeńca, a na następcę tronu wyznaczył swojego syna. W ten sposób 31-letni Mohammad ibn Salman stał się władcą potężnego i bogatego w ropę naftową kraju.

Same zmiany nie są zaskoczeniem dla gościa Michała Żakowskiego, o ile zadziwiająca jest prędkość podejmowanych decyzji. - Od jakiegoś czasu wiadomym było, że ibn Salman jest szarą eminencją i kluczową osobą w polityce Arabii Saudyjskiej, natomiast nie wiedziałem, że przejęcie tak kluczowego stanowiska, jakim jest pierwszy następca tronu nastąpi tak szybko i bezpośrednio. Ostatnie miesiące w polityce tego kraju można opisać jako czas rywalizacji pomiędzy dwoma książętami: ukochanym synem króla i jego kuzynem Mohammedem bin Nayefem - opowiada dr Łukasz Fyderek.

Co zdecydowało o wyborze tego właśnie kandydata? O wyjątkowości sytuacji politycznej tego kraju i jego znaczeniu na Bliskim Wschodzie mówimy więcej w nagraniu audcyji.

***

Tytuł audycji: Puls świata

Prowadzi: Michał Żakowski

Gość: dr Łukasz Fyderek (Instytut Bliskiego i Dalekiego Wschodu Uniwersytetu Jagiellońskiego)

Data emisji: 22.06.2017

Godzina emisji: 17.44

sm/gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Właśnie trwa pogrzeb Iraku"

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2016 13:00
- Państwo Islamskiego walczy z innymi sunnitami, szyici - z sunnitami, Arbami i Kurdami, ale są też podzieleni wewnątrz swojej wspólnoty. To absolutny chaos. Irak jest martwy - uważa Hoshang Waziri, pisarz i dziennikarz głęboko zanurzony w problemy Bliskiego Wschodu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Saudyjsko-irański spór o szatana

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2016 18:30
- Możemy mówić o zimnej wojnie, jaka toczy się między Iranem i Arabią Saudyjską – powiedział dr Łukasz Fyderek.
rozwiń zwiń