X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Dukanović nie zadowoli się rolą figuranta"

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2018 10:00
- Bez względu na to, jaką funkcję sprawuje, w jego otoczeniu zawsze działa ośrodek władzy. Nie wątpię, że Dukanović jako prezydent będzie chciał wpływać na decyzje rządu i parlamentu – mówiła w Dwójce Vanja Calović Marković.
Audio
  • Czarnogóra po wyborach prezydenckich (Puls świata/Dwójka)
Milo Dukanović
Milo Dukanović Foto: PAP/EPA/BORIS PEJOVIC

dukanovic_pap_1200.jpg
Czarnogóra wybierze prezydenta. Będzie niespodzianka?

Milo Dukanović został premierem w 1991 r. i spędził już siedem kadencji w fotelu szefa rządu oraz jedną w pałacu prezydenckim. Po niedzielnych wyborach, w których zdobył ponad 54 proc. głosów, znów będzie prezydentem Czarnogóry. Czy zadowoli się dekoracyjną rolą, jaką temu urzędowi wyznacza konstytucja państwa?

- Wątpię, by chciał być figurantem. Nie sądzę też, by Dukanović był zainteresowany przeprowadzeniem reform związanych z manifestowanym przez niego i jego ugrupowaniem dążeniem do integracji z Unią Europejską. Chodzi przede wszystkim o reformy sądownictwa i całego prawa. A konieczność ich przeprowadzenia jest widoczna szczególnie na gruncie braku osiągnięć w walce z korupcją na szczeblach władzy – przekonywała Vanja Calović Marković, jedna z najbardziej aktywnych działaczek organizacji pozarządowych walczących w Czarnogórze z korupcją oraz monitorującą implementację rządów prawa w tym kraju.

Jaki kierunek w polityce zagranicznej będzie realizowany przez Czarnogórę po tych wyborach? Czy Unia Europejska powinna zwiększyć naciski na ten kraj i jego przywódców, by walka z korupcją i zorganizowaną przestępczością zaczęła przynosić rezultaty?

***

Tytuł audycji: Puls świata

Prowadzi: Krzysztof Renik

Gość: Vanja Calović Marković (działaczka organizacji pozarządowych w Czarnogórze)

Data emisji: 17.04.2018

Godzina emisji: 17.45

mko/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak