Szczyt Trump-Putin. "Oczekiwania są małe"

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2018 10:00
- Tematów do omówienia podczas spotkania obu przywódców było albo za dużo, albo są zbytnie rozbieżności między stronami, by można było oczekiwać poważnych rezultatów – mówiła w Dwójce Anna Maria Dyner.
Audio
  • Szczyt Trump-Putin. "Oczekiwania są małe" (Puls świata/Dwójka)
Donald Trump i Władimir Putin. Spotkanie w Helsinkach
Donald Trump i Władimir Putin. Spotkanie w HelsinkachFoto: PAP/EPA/HEIKKI SAUKKOMAA

Putin Trump 1200.jpg
Co przyniesie szczyt Putin - Trump w Helsinkach

W Helsinkach odbyło się spotkanie w cztery oczy Donalda Trumpa i Władimira Putina. Jeszcze przed rozmową przywódcy USA i Rosji pojawili się na krótkim spotkaniu z dziennikarzami. - Rozmawiać będziemy o wszystkim, od handlu do wojskowości, rakiet, energii jądrowej – stwierdził Donald Trump.

- Chcąc spisać wszystko to, o czym mogli rozmawiać obaj prezydenci, napisalibyśmy protokół rozbieżności. Trudno było wobec tego oczekiwać, że pojawi się jakieś wspólne oświadczenie i jakieś ustalenia zostaną szybko podjęte w Helsinkach – stwierdziła Anna Maria Dyner.

O czym mogli rozmawiać Donald Trump i Władimir Putin podczas trwającego 90 minut spotkania, które odbyło się tylko w towarzystwie tłumaczy? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji.

*** 

Tytuł audycj: Puls świata

Prowadzi: Dariusz Rosiak

Gość: Anna Maria Dyner (Polski Instytut Spraw Miedzynarodowych)

Data emisji: 16.07.2018

Godzina emisji: 17.00

mko

Czytaj także

Jakie będą skutki spotkania Trump-Putin w Helsinkach? "Prezydent USA może popełnić dyplomatyczne samobójstwo"

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2018 13:38
- Na spotkaniu Donalda Trumpa z Władimirem Putinem, więcej może zyskać ten drugi. Prezydent USA może natomiast popełnić dyplomatyczne samobójstwo, akceptując aneksję Krymu - stwierdziła na antenie Jedynki dr Renata Nowaczyńska z Uniwersytetu Szczecińskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szczyt w Helsinkach. Przywódcy USA i Rosji mówią o nowym otwarciu

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2018 21:32
Donald Trump oznajmił po rozmowach z Władimirem Putinem, że relacje USA i Rosji były najgorsze z możliwych, ale spotkanie w Helsinkach to zmieniło. Putin uważa szczyt w Helsinkach za sukces. 
rozwiń zwiń