X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Helsinki

Dr Targalski o szczycie Trump-Putin: klęska prezydenta USA

Pierwsze spotkanie Donalda Trumpa z Władimirem Putinem miało miejsce w Helsinkach. Wystąpienie prezydenta USA po szczycie wywołało wiele kontrowersji. Podczas konferencji prasowej powiedział, że nie widzi żadnego powodu, by wierzyć, że Rosja ingerowała w przebieg wyborów w 2016 roku na jego korzyść, wbrew wnioskom przedstawionym mu przez amerykański kontrwywiad. W Polskim Radiu 24 komentarz Jerzego Targalskiego, politologa. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Ameryka Donald Trump Władimir Putin Jerzy Targalski Helsinki NATO

Geopolityka Waszyngtonu i Moskwy

– Donald Trump, zgodnie ze swoim hasłem, że chce uczynić Stany Zjednoczone wielkimi. Nie idzie w kierunku izolacjonizmu, ale chce zwiększyć rolę USA na świecie pod względem gospodarczym, jak i polityczno-militarnym – ocenił europoseł Ryszard Czarnecki. W magazynie „Świat 24” echa helsińskiego spotkania Donalda Trumpa z Władimirem Putinem i rozmowa o decyzjach podejmowanych przez amerykańskiego prezydenta.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Ameryka Europa Rosja USA Stany Zjednoczone Donald Trump Władimir Putin Helsinki

Szczyt Trump-Putin w Helsinkach szczytem dezorientacji?

- To nie było znowu aż tak dziwne spotkanie, jeśli weźmie się pod uwagę wcześniejsze kontakty prezydenta Trumpa z przywódcami niedemokratycznymi. Kilku szczegółów zresztą się dowiedzieliśmy. Zapewne rzeczywiście tak było, że rozmawiali np. o Syrii i rozbrojeniu nuklearnym - mówił w Dwójce Jerzy Haszczyński z "Rzeczpospolitej".
Zobacz więcej na temat:  USA Rosja ŚWIAT Helsinki Jerzy Haszczyński Rzeczpospolita Agata Kasprolewicz Michał Żakowski Dwójka

Co wynika dla Polski ze spotkania Trump-Putin

Świat obawiał się, że Donald Trump może złagodzić politykę wobec Rosji, która od aneksji Krymu jest postrzegana jako zagrożenie i dla demokracji, i dla powojennego porządku świata. Czy słowa amerykańskiego prezydenta, że USA i Rosja mogą razem dokonać wielkich rzeczy i deklaracje o wspólnym rozwiązywaniu problemów przed jakimi stoi świat są powodem do wyciszenia obaw, czy wręcz przeciwnie?
Zobacz więcej na temat:  Władimir Putin Donald Trump Helsinki Nord Stream 2 bezpieczeństwo NATO Marek Mądrzejewski Marcin Święcicki Grzegorz Długi

Putin-Trump. Ekspert: Europa może stać się kondominium amerykańsko-rosyjskim

Prezydent USA Donald Trump przybył do Helsinek, by spotkać się z przywódcą Rosji Władimirem Putinem. Będzie to pierwszy szczyt amerykańsko-rosyjski od objęcia prezydentury przez Trumpa. Amerykanista dr Grzegorz Kostrzewa-Zorbas mówi portalowi PolskieRadio.pl o oczekiwaniach i możliwych efektach spotkania przywódców dwóch mocarstw.
Zobacz więcej na temat:  Władimir Putin Rosja polityka polityka zagraniczna USA USA Helsinki TYLKO U NAS Donald Trump

"Niskie oczekiwania" Trumpa przed szczytem z Putinem

Prezydent USA Donald Trump przybył w niedzielę do Helsinek, gdzie w poniedziałek spotka się z przywódcą Rosji Władimirem Putinem. Będzie to pierwszy amerykańsko-rosyjski szczyt od objęcia prezydentury przez Trumpa w styczniu 2017 roku. Możliwe rezultaty spotkania przewidywali w Debacie Poranka: Sebastian Gajewski (Centrum Daszyńskiego), Maciej Kożuszek, (Gazeta Polska), Dariusz Grzędziński (Fakt).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Rosja Władimir Putin Donald Trump Helsinki USA Ameryka

"Trump i Putin mają wiele tematów do omówienia"

Prezydent Stanów Zjednoczonych w niedzielę wieczorem przyleci do Finlandii. W poniedziałek w Helsinkach zaplanowane jest spotkanie Donalda Trumpa z rosyjskim przywódcą Władimirem Putinem. Jednodniowy szczyt Stany Zjednoczone-Rosja wzbudza ogromne kontrowersje w Europie. Scenariusz spotkania obu polityków spróbował nakreślić w Polskim Radiu 24 Artur Wróblewski, amerykanista z Uczelni Łazarskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Donald Trump Władimir Putin USA Stany Zjednoczone Rosja Helsinki Finlandia Europa Wielka Brytania Artur Wróblewski