X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rosja odetnie swój internet od świata?

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2019 07:00
Rosyjska Agencja Nadzoru Telekomunikacyjnego opracowała zasady izolacji internetu od światowej sieci. W "Pulsie świata" komentowaliśmy to wydarzenie.
Audio
  • Rosja odetnie swój internet od świata? (Puls świata/Dwójka)
zdj. il.
zdj. il.Foto: Glow Images/East News

Jak wyjaśniał w audycji Mateusz Bajek, analityk z Global Lab, oficjalnie chodzi Rosjanom o uniknięcie zagranicznych zagrożeń i plany Rosyjskiej Agencji Nadzoru Telekomunikacyjnego nie mają nic wspólnego z cenzurą. Nieoficjalnie możemy sobie jednak wyobrazić, ze jest inaczej.

- W ostatnich miesiącach widać wyraźnie w rosyjskim internecie, że jest próba ograniczenia wpływu pewnych programów czy serwisów. Próbuje się je zablokować, ale rosyjskim władzom to się nie udaje - mówił gość Dwójki.

Dlaczego te dotychczasowe próby blokady były nieskuteczne i jak tę sytuacje zmienią zapowiadane zasady izolacji internetu? Na ile możliwa jest w Rosji tzw. chińska droga, jeśli chodzi o stopień kontrolowania przez państwo internetu? Czy Rosjanie traktują internet jak broń? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

***

Tytuł audycji: Puls świata

Prowadził: Paweł Lekki 

Gość: Mateusz Bajek (analityk z Global Lab)

Data emisji: 21.06.2019

Godzina emisji: 16.45


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Węgry. Rząd przejmie kontrolę nad działalnością naukową?

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2019 08:45
W audycji rozmawialiśmy o planach węgierskiego rządu, by pozbawić Węgierską Akademię Nauk (MTA) jej sieci badawczej, zwiększając kontrolę rządu nad działalnością naukową. Informują o tym węgierskie media.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Między Wschodem a Zachodem. Raport nt. Europy Środkowo-Wschodniej

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2019 08:17
Punktem wyjścia do audycji był raport opublikowany przez znajdujący się w Bratysławie think tank Globesec. Został on oparty na sondażach przeprowadzonych wśród 7 tysięcy obywateli Polski, Austrii, Bułgarii, Czech, Słowacji, Węgier i Rumunii. 
rozwiń zwiń