X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Mołdawia. Początek nowej drogi

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2019 07:50
- Premierem nowego rządu została Maia Sandu, polityk proeuropejski, ale w składzie jej gabinetu znaleźli się politycy różnych oriantacji. Macierzysta partia pani premier stanowi w parlamencie mniejszość. Pytaniem jest, jaką poliykę będzie uprawiał rząd, który powstał nie za jakąś opcją, ale przeciwko Vladowi Plahotniukowi – mówił w Dwójce Jakub Pieńkowski, ekspert PISM.
Audio
  • Mołdawia. Początek nowej drogi (Puls świata/Dwójka)
Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz i przewodnicząca parlamentu Republiki Mołdawii Zinaida Greceanii podczas spotkania 12 lipca 2019 w Kiszyniowie
Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz i przewodnicząca parlamentu Republiki Mołdawii Zinaida Greceanii podczas spotkania 12 lipca 2019 w KiszyniowieFoto: PAP/Wojciech Olkuśnik

W audycji przyjrzeliśmy się Mołdawii, w której przed 14 lipca, kiedy mijał miesiąc od przejęcia władzy przez koalicję sił prorosyjskich i prozachodnich, wizytę złożył szef polskiej dyplomacji Jacek Czaputowicz.

Mołdawia jest na początku transformacji. Przez wiele lat krajem rządził niepodzielnie Vlad Plahotniuk i wydawało się, że nic tego nie zmieni. Tymczasem czerwcowa burza polityczna zmiotła potężnego oligarchę. A wszystko zaczęło się w dniu, w którym do Kiszyniowa przyjechali przedstawiciele USA, Rosji i Unii Europejskiej.

Jak dziś działa paradoksalny sojusz sił prorosyjskich i prozachodnich? Czy władze mają szanse na deoligarchizację, czy jedynie udało się pozbyć największego oligarchy Vlada Plahotniuka, który pozbawiony wpływów uciekł za granicę? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Puls świata

Prowadził: Piotr Pogorzelski

Gość: Jakub Pieńkowski (Polski Instytut Spraw Międzynarodowych)

Data emisji: 15.07.2019

Godzina emisji: 16.45

mko

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kim jest nowy prezydent Litwy

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2019 09:00
- Ma 55 lat, ekonomista, nie lubi ryzykować, porzucił dla wyborów prezydenckich pracę w banku,  nie ma doświadczenia politycznego - tak w "Pulsie świata" Gitanasa Nausedę charakteryzował Aleksander Radczenko, wileński politolog i bloger.
rozwiń zwiń