Polskie Radio
Section05
Mołdawia

"Porównywanie Warszawy do Ankary to nieporozumienie"

Gośćmi Debaty Poranka byli Edyta Hołdyńska z Sieci i wPolsce.pl, Tomasz Sakiewicz z Gazety Polskiej oraz Jakub Majmurek z Krytyki Politycznej. Publicyści w Polskim Radiu 24 m.in. odnieśli się do niedawnej rezolucji Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy ws. praworządności w niektórych krajach Europy, w tym Polsce.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Unia Europejska Rada Europy Tomasz Sakiewicz Bułgaria Mołdawia Rumunia Turcja Hiszpania katalonia

Rosja wydala siedmiu dyplomatów Mołdawii i Estonii

Rosja postanowiła wydalić pięciu mołdawskich dyplomatów i dwóch estońskich konsulów. To odpowiedź Moskwy na wcześniejsze wydalenie rosyjskich dyplomatów z Mołdawii i Estonii. Mołdawscy dyplomaci mają opuścić Rosję w ciągu trzech dni, a estońscy w ciągu 5 dni. Tymczasem prorosyjski prezydent Mołdawii Igor Dodon nie zamierza rezygnować z wyjazdu do Rosji.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Mołdawia Estonia Czarnogóra Rosja

Mołdawia wydala 5 rosyjskich dyplomatów. Protest Dodona

Władze Mołdawii uznały pięciu rosyjskich dyplomatów za osoby niepożądane - poinformował minister spraw zagranicznych i integracji europejskiej tego kraju. Kiszyniów oskarża zastępcę rosyjskiego attache wojskowego o szpiegostwo. Dyplomata miał próbować pozyskać poufne informacje od jednego z byłych mołdawskich parlamentarzystów. W piątek wydalono dyplomatów Rosji z Estonii.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Mołdawia Rosja szpieg wywiad