X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Mołdawia

Mołdawia. Początek nowej drogi

- Premierem nowego rządu została Maia Sandu, polityk proeuropejski, ale w składzie jej gabinetu znaleźli się politycy różnych oriantacji. Macierzysta partia pani premier stanowi w parlamencie mniejszość. Pytaniem jest, jaką poliykę będzie uprawiał rząd, który powstał nie za jakąś opcją, ale przeciwko Vladowi Plahotniukowi – mówił w Dwójce Jakub Pieńkowski, ekspert PISM.
Zobacz więcej na temat:  Mołdawia Unia Europejska USA Rosja ŚWIAT polityka Piotr Pogorzelski

"Świat w powiększeniu". Koniec kryzysu politycznego w Mołdawii?

- Partia Demokratyczna zrezygnowała z walki o władzę, bo zdano sobie sprawę, że walczą przeciwko całemu światu. Poparcie społeczne widoczne na ulicach, to byli ludzie, których sami ściągnęli, często płacąc im za to. Nie mieli też żadnego wsparcia na arenie międzynarodowej. Trudno utrzymać władzę w Moładawii, gdy ma się przeciwko sobie Moskwę, Waszyngton i Brukselę - mówił w Polskim  Radiu 24 dr Piotr Oleksy, historyk i wschodoznawca z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.
Zobacz więcej na temat:  Mołdawia

Ekspert: w Mołdawii mamy teraz do czynienia z dwuwładzą

- Teraz w Mołdawii z czysto prawnego punktu widzenia mamy do czynienia ze swoistą dwuwładzą. Sąd Konstytucyjny w tym kraju uznał, że parlament powinien był zostać rozwiązany do minionego piątku, co oznacza, że wszelkie decyzje podejmowane od tego czasu przez rząd są nieważne - powiedział w Polskim Radiu 24 Kamil Całus, ekspert z Ośrodka Studiów Wschodnich.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Mołdawia polityka

"Kulisy spraw". Sytuacja polityczna w Mołdawii

- Mołdawia znajduje się w strefie wpływów rosyjskich. Wciśnięta między Ukrainę i Rumunię, ma w swoich granicach 2 tys. rosyjskich żołnierzy w separatystycznej republice Naddniestrza. Również wokół Naddniestrza odbywają się tam wybory. To kapitalny rezerwuar ludzi do fałszowania wyborów. Wybory parlamentarne odbyły się ponad dwa miesiące temu, a nadal nie ma raportu OBWE - mówił w Polskim Radiu 24 Jakub Maciejewski, felietonista "Gazety Polskiej" i międzynarodowy obserwator wyborów w Mołdawii.  
Zobacz więcej na temat:  Mołdawia

Cezary Gmyz: strajk nauczycieli to może być obca inspiracja

– Strajk nauczycieli, czyli realizacja przez ZNP jednego z postulatów przygotowanego przez Bartosza Kramka planu obalenia rządu, to może być w dużej mierze obca inspiracja – powiedział w "Pulsie Trójki" dziennikarz Cezary Gmyz, odnosząc się do sprawy Fundacji Otwarty Dialog, gdyż szefem jej rady jest właśnie Kramek. Tę kwestię skomentował też Mateusz Kosiński z portalu tysol.pl.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Cezary Gmyz Fundacja Otwarty Dialog Ludmiła Kozłowska strajk nauczycieli Związek Nauczycielstwa Polskiego Mołdawia Mariusz Krzemiński