X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Inspiracje z Piwnicy, samochód dla Miłosza. Opowieści Grzegorza Turnaua

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2015 12:00
Znakomity artysta wspominał w audycji Jerzego Kisielewskiego swoje początki w Piwnicy pod Baranami, przywoływał również wiele innych, nie tylko krakowskich, historii.
Audio
  • Z Grzegorzem Turnauem rozmawia Jerzy Kisielewski (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Najnowsza płyta Grzegorza Turnaua (na zdj.) to 7 widoków w drodze do Krakowa - cykl piosenek i tematów instrumentalnych inspirowany freskami z połowy XIX w., a odkrytymi w Pałacu Mieroszewskich w Krakowie
Najnowsza płyta Grzegorza Turnaua (na zdj.) to "7 widoków w drodze do Krakowa" - cykl piosenek i tematów instrumentalnych inspirowany freskami z połowy XIX w., a odkrytymi w Pałacu Mieroszewskich w KrakowieFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Przygodę ze słynną Piwnicą Grzegorz Turnau zaczął wcześnie, bo już w wieku 17 lat, po zwycięstwie na Studenckim Festiwalu Piosenki. Jak podkreślał, to dzięki między innymi Piotrowi Skrzyneckiemu zajął się komponowaniem. - Piotr do niczego mnie nie nakłaniał czy zmuszał, tylko prowokował: "Jak chcesz tu być, musisz cały czas tworzyć. Nie możesz co tydzień śpiewać tej samej piosenki" - wspominał.

Grzegorz Turnau opowiadał w Dwójce także o swoich podróżach, ulubionych lekturach, dawnych ("Silviludia albo Niedole Wazów") i nowo wydanych projektach ("7 widoków w drodze do Krakowa"). Nie zabrakło oczywiście smakowitych anegdot, jak ta z Czesławem Miłoszem, który potrzebował porady dotyczącej samochodu z automatyczną skrzynią biegów...

***

Tytuł audycji: "O wszystkim z kulturą"

Prowadził: Jerzy Kisielewski

Gość: Grzegorz Turnau

Data emisji: 9.01.2014

Godzina emisji: 18.00

(jp/asz)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Irena Santor: Grzegorz Turnau strasznie się ociągał z piosenką dla mnie

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2014 18:44
- Dopiero, gdy spotkaliśmy się w maju na Festiwalu Zaczarowanej Piosenki w Krakowie nastąpił przełom - mówi artystka z okazji ukazania się płyty "Punkt widzenia".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grzegorz Turnau o nowym albumie: suita podróżna

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2014 14:36
- To nie jest płyta turystyczna. Szukamy tu odpowiedzi na własne niepewności i lęki - mówi artysta o albumie "Siedem widoków w drodze do Krakowa".
rozwiń zwiń