REKLAMA

Jak zagrać Manna i Prousta?

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2015 09:30
O tym, jak przenosić wielką - polską i światową - literaturę na teatralne sceny porozmawiamy w Dwójce w środowy wieczór.
Daniel Olbrychski wcielał się już między innymi w Andrzeja Kmicica i Daniela Borowieckiego. Teraz gra rolę Mynheera Peeperkorna w Czarodziejskiej górze Tomasza Manna
Daniel Olbrychski wcielał się już między innymi w Andrzeja Kmicica i Daniela Borowieckiego. Teraz gra rolę Mynheera Peeperkorna w "Czarodziejskiej górze" Tomasza Manna Foto: plakat promujący spektakl "Czarodziejska Góra" Teatru Syrena

"Czarodziejska góra" Tomasza Manna trafiła niedawno na scenę warszawskiego Teatru Syrena (to najnowsza premiera w reż. Wojciecha Malajkata ). W Teatrze Dramatycznym natomiast obejrzeć można "Rosyjski kontrakt" na podstawie "Epifańskich śluz" Andrieja Płatonowa ( reż. Krzysztof Rekowski ). Tymczasem w Nowym Teatrze Krzysztof Warlikowski pracuje nad przedstawieniem opartym na słynnym cyklu powieściowym Marcela Prousta "W poszukiwaniu straconego czasu".

O tych ambitnych przedsięwzięciach porozmawiamy z reżyserami - Wojciechem Malajkatem i Krzysztofem Rekowskim - oraz z dramaturgiem Piotrem Gruszczyńskim.

***

Na audycję "O wszystkim z kulturą" - w środę (4.03) w godz. 18.00-19.00 - zaprasza Jacek Wakar.

mm/jp

Czytaj także

Andrzej Chyra powraca do opery z "Czarodziejską górą" Manna

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2014 12:00
- To nie jest medium, które mnie od zawsze fascynowało. Opera daje mi jednak rodzaj wolności formy, którą trudno dziś osiągnąć w filmie czy teatrze - mówił Andrzej Chyra w Dwójce.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Niemożliwe uczyniono możliwym. "Czarodziejska Góra" na scenie

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2015 13:04
- Jest smutno, czasem tragicznie, a czasem dobrze, jak w życiu. "Czarodziejska Góra" to ważny tekst o nas samych, tym co nas czeka, kim jesteśmy i czego potrzebujemy - mówi aktor Przemysław Bluszcz.
rozwiń zwiń