X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Paweł Jasienica. Historia Polski jako bestseller

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2015 20:24
Z okazji 45. rocznicy śmierci Pawła Jasienicy w audycji "O wszystkim z kulturą" wspominać będziemy tego wybitnego historyka i eseistę.
Książki napisane przez Pawła Jasienicę (wł. Lecha Leona Beynara): Polska Piastów , Polska Jagiellonów , Rzeczpospolita obojga narodów, Rozważania o wojnie domowej, Ostatnia z rodu
Książki napisane przez Pawła Jasienicę (wł. Lecha Leona Beynara): "Polska Piastów" , "Polska Jagiellonów" , "Rzeczpospolita obojga narodów", "Rozważania o wojnie domowej", "Ostatnia z rodu" Foto: PAP/Tomasz Gzell

Gości audycji – historyków - zapytamy, jakim pisarzem był Paweł Jasienica. Przede wszystkim zaś słuchać będziemy wspomnień jego córki Ewy Beynar-Czeczott.

***
Na "O wszystkim z kulturą" w czwartek (13.08) w godz. 18.00-19.00 zaprasza Anna Lisiecka.

jp/pgTen artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Paweł Jasienica - obrońca historii prawdziwej

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2019 07:25
- Chodzi mi tylko o to, by dzieje polskie opowiedzieć. Nie roszczę sobie najmniejszych pretensji do rangi naukowca, nie jestem też popularyzatorem wiedzy. Zwyczajna literacka opowieść, tyle tylko, że stroniąca od wszelkiej fikcji - mówił o swojej pracy Paweł Jasienica.
rozwiń zwiń