X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Bolesław Piasecki

Śmierć Bohdana Piaseckiego. Do dziś nie wykryto sprawców

– Pomimo zaawansowanego śledztwa sprawcy, a także mocodawcy, do dzisiaj nie zostali wykryci. Była to zbrodnia polityczna i komunistyczna – powiedział dr Ładysław Piasecki, syn Bolesława Piaseckiego i przyrodni brat Bohdana Piaseckiego. 22 stycznia 1957 roku, spod nieistniejącego już warszawskiego Liceum św. Augustyna, uprowadzono Bohdana Piaseckiego. Przez 62 lata sprawy nie udało się wyjaśnić.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 PRL historia Polski ludzie komunizm Bolesław Piasecki

Uderzeniowe Bataliony Kadrowe. Polska partyzantka w walce z sowieckim i niemieckim okupantem

– Relacje Batalionów z Armią Krajową były bardzo złożone. Początkowo dochodziło do ich ostrego zaognienia, ale w końcu przerodziły się we współpracę – powiedział dr Kazimierz Krajewski z Instytutu Pamięci Narodowej. W audycji „Wszystko jest Historią” rozmowa o powstaniu i zbrojnej działalności Uderzeniowych Batalionów Kadrowych, oddziałów partyzanckich sformowanych przez Konfederację Narodu, konspiracyjną organizację wywodzącą się z przedwojennego ruchu narodowego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Bolesław Piasecki historia Polski II wojna światowa Związek Sowiecki