Kamiński: oddać dzieło życia? Po moim trupie

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2015 21:00
Emilian Kamiński może stracić teatr, którego jest twórcą i dyrektorem. Sprawie przyjrzeliśmy się w audycji "O wszystkim z kulturą".
Audio
  • Czy Teatr Kamienica przestanie istnieć? (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Emilian Kamiński powołał do życia warszawski Teatr Kamienica w 2009 roku
Emilian Kamiński powołał do życia warszawski Teatr Kamienica w 2009 rokuFoto: PAP/Jacek Turczyk

Problem pojawił się w momencie, gdy biznesmen Adrian Accordi-Krawiec wykupił od wspólnoty mieszkaniowej część piwnicy budynku, w którym znajduje się teatr. Sprawa ciągnie się od 2012 roku, kiedy Accordi-Krawiec wygrał przetarg na zagospodarowanie strychu kamienicy przy al. Solidarności 93 w Warszawie. Kamiński głośno mówi, że działania wspólnoty i inwestora zmierzają do zrujnowania jego teatru, podczas gdy przedstawiciele wspólnoty mieszkaniowej zaprzeczają, jakoby ich decyzje miały uniemożliwić działania teatru, a sam Kamiński - ich zdaniem - nie wywiązuje się z zawartych umów.

Emilian Kamiński zdradził też, jakiej cennej rady życiowej udziełił mu w stanie wojennym jego przyjaciel, ksiądz Jerzy Popiełuszko.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadzili: Tomasz Mościcki

Goście: Emilian Kamiński (aktor, właściciel i dyrketor Teatru Kamienica)

Data emisji: 30.09.2015

Godzina emisji: 18.00

mm/pg

Czytaj także

Emilian Kamiński: ludziom brakuje dziś majstrów

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2012 16:43
- Tadeusz Łomnicki, gdy mówiłem do niego mistrzu, to mnie poprawiał, że co najwyżej jest majstrem, a ja jego czeladnikiem – mówił w Czwórce popularny aktor, który w rozmowie z Magdaleną Kasperowicz podzielił się swoimi przemyśleniami na temat współczesnego świata.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Emilian Kamiński: teatr jest miejscem niezwykłym

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2014 20:00
- Niezwykły zwłaszcza jest mój teatr. Bywam w nim nawet wtedy, gdy jest pusty - przyznał w Jedynce aktor i dyrektor Teatru Kamienica Emilian Kamiński.
rozwiń zwiń