X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Polski reportaż radiowy. Drapieżny i terapeutyczny

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2015 19:30
– Relacja między autorem a bohaterem polskiego reportażu nie jest chłodna. To bardzo specyficzna i emocjonalna więź – mówiła Anna Sekudewicz z Radia Katowice.
Audio
  • Anna Sekudewicz, Hanna Bogoryja Zakrzewska i Jan Smyk o polskiej szkole reportażu radiowego (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Okazją do rozmowy o reportażu radiowym jest finał (18 listopada br.) trzech konkursów: Konkursu Stypendialnego im. Jacka Stwory, Konkursu o Grand Prix KRRiTV oraz Konkursu o Grand Prix Prezesa Polskiego Radia
Okazją do rozmowy o reportażu radiowym jest finał (18 listopada br.) trzech konkursów: Konkursu Stypendialnego im. Jacka Stwory, Konkursu o Grand Prix KRRiTV oraz Konkursu o Grand Prix Prezesa Polskiego Radia Foto: Raphaelstrada/Flickr, lic. CC BY 2.0

Zobacz więcej
14472397513_9cb9a29a3c_o.jpg
Nagrody dla reportaży Polskiego Radia!

Zdaniem radiowej reporterki istnieje coś takiego, jak polska szkoła reportażu radiowego. – Nasze reportaże bardzo różnią się od tego, co prezentują nasi koledzy na świecie – powiedziała. – Przede wszystkim znajdujemy tematy, które są często dużo ciekawsze, czasami bardziej drapieżne i sensacyjne. Potrafimy jednak tak je zuniwersalizować, by nadać reportażowi artystyczny wymiar – dodała.

Inny element, który wyróżnia polski reportaż radiowy, obrósł już na świecie wieloma legendami. To głęboka relacja między autorem reportażu i jego bohaterem, nadzwyczajna bliskość, która jednak jest czymś zupełnie innym od przyjaźni...

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą 

Prowadzi: Bartosz Panek

Goście: Anna Sekudewicz (Radio Katowice), Hanna Bogoryja Zakrzewska (Studio Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia), Jan Smyk (współautor antologii reportażu radiowego, Radio Białystok)

Data emisji: 18.11.2015

Godzina emisji: 18.00

mc/fbi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pierwszy Polak z "radiowym Oscarem". Za "Śmierć słonia"

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2015 16:00
Witold Zadrowski, laureat Prix Italia z 1966 za reportaż nagrany w Afryce w czasie safari, był bohaterem pierwszej audycji Dwójkowego cyklu o wielkich radiowych reportażystach.
rozwiń zwiń