Teatr Studio. Centrum kultury czy teatr repertuarowy?

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2016 17:00
- W systemie projektowym, typowym dla komercyjnych firm, teatr repertuarowy nie ma racji bytu, bo utrzymanie stałego zespołu staje się zbyt kosztowne - komentuje planowane zmiany w warszawskim Teatrze Studio Maciej Englert, prezes Unii Polskich Teatrów.
Audio
  • Rozmowa o trwającym wciąż konflikcie wokół Teatru Studio (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Czy konflikt wokół Teatru Studio jest wyrazem ogólniejszych przemian dokonujących się w strukturze polskich scen?
Czy konflikt wokół Teatru Studio jest wyrazem ogólniejszych przemian dokonujących się w strukturze polskich scen?Foto: PAP/Rafał Guz

Dokumentem przygotowanym przez profesorów SGH, a zatytułowanym "Metodyka zarządzania projektami dla Teatru Studio" zaniepokojony jest przede wszystkim zespół aktorski, który złożył Stołecznej Komisji Kultury pismo z prośbą o odwołanie dyrektora Romana Osadnika. - Aktorzy zaczynają się czuć przybudówką do większego przedsięwzięcia, które z teatrem niewiele ma wspólnego, a które obejmuje także Bar Studio oraz Plac Defilad - wyjaśnił prowadzący audycję Jacek Wakar.

Czy mamy do czynienia z próbą realnego przekształcenia teatru repertuarowego w centrum kultury, o co niepokoi się Maciej Englert? A może, jak twierdzi Paweł Łysak, wiceprezes Stowarzyszenia Dyrektorów Polskich Teatrów, zarządzanie projektowe może sprawdzić się także w teatrze repertuarowym? Niewykluczone, że znowu chodzi po prostu o pieniądze...

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadzi: Jacek Wakar

Goście: Maciej Englert (prezes Unii Polskich Teatrów), Paweł Łysak (wiceprezes Stowarzyszenia Dyrektorów Polskich Teatrów)

Data emisji: 1.02.2016

Godzina emisji: 18.00

mm/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kto ocenia warszawskie teatry?

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2015 10:00
Według opiniotwórczego dziennika w skład komisji oceniającej stołeczne sceny wchodzą eksperci niemający nic wspólnego z Warszawą... O miejskiej polityce wobec teatrów opowiadał w Dwójce Tomasz Thun-Janowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Agnieszka Glińska odchodzi z Teatru Studio

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2015 17:00
W audycji 'Wybieram Dwójkę" rozmawialiśmy na temat rezygnacji Agnieszki Glińskiej z posady dyrektor artystycznej Teatru Studio.
rozwiń zwiń