Jak rwandyjskie dzieci z Polakami zakładały radio

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2016 20:00
– To był wielki stres, ale i ogromna satysfakcja, gdy pierwsza audycja pojawiła się w eterze – mówił Andrzej Brzoska o polsko-rwandyjskim projekcie Voice of Children.
Audio
  • Jak rwandyjskie dzieci z Polakami zakładały radio (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Radio okazało się nie tylko zabawą, ale i motywacją do nauki, dla podopiecznych ośrodka w jednej z wiosek w Rwandzie
Radio okazało się nie tylko zabawą, ale i motywacją do nauki, dla podopiecznych ośrodka w jednej z wiosek w Rwandzie Foto: arch. M. Drygasa

Wyjazd do Afryki był finałem przedsięwzięcia, nad którym reżyser dźwięku pracował z dokumentalistą Maciejem Drygasem przez trzy lata. – Zajęło nam to sporo czasu, chodziło bowiem o duże pieniądze i wsparcie, aby uruchomić to studio – opowiadał Andrzej Brzoska. Maciej Drygas zauważył, jak wielkim wyzwaniem był m.in. morski transport ponad stu kilogramów sprzętu (w tym urządzeń oddanych przez Polskie Radio).

Skomplikowana okazała się również społeczna strona projektu radia tworzonego przez niewidome dzieci, które są dość szczególnie postrzegane przez Rwandyjczyków. Co więcej, Polacy musieli stawić czoła temu, że w Rwandzie "radio fatalnie się kojarzy".

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadzi: Justyna Piernik

Goście: Andrzej Brzoska (reżyser dźwięku), Maciej Drygas (reżyser i dokumentalista radiowy i filmowy)

Data emisji: 2.03.2016

Godzina emisji: 18.00

mc/ag


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polskie studio radiowe dla niewidomych dzieci w Rwandzie

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2016 18:00
- Osoby niewidome są tam marginalizowane. Uważa się je za naznaczone przez złego ducha - mówił Maciej Drygas, który wraz z Andrzejem Brzoską wybiera się do Rwandy z niezwykłą misją.
rozwiń zwiń