X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Poznaj pozytywnego bohatera naszych czasów!

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2016 20:00
- Współczesnego projektanta postrzegamy jako osobę stojącą na straży jakości przestrzeni publicznej, dbającą o potrzeby specjalnych grup, podnoszącą jakość naszego życia - mówiła Magda Kochanowska, kuratorka polskiej ekspozycji na 21. Triennale w Mediolanie.
Audio
  • Rozmowa o polskim designie i roli projektanta we współczesnym świecie (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Triennale Design Museum w Mediolanie
Triennale Design Museum w MediolanieFoto: Pasquale Formisano/wikimedia/CC BY-SA 3.0

- Boję się teorii o zbawianiu świata przez design - odpowiedział projektant Tomek Rygalik. - Jesteśmy tylko częścią wielkiego systemu i bywamy wykorzystywani po ciemniej stronie mocy: aby zwiększać konsumpcję, kreować nowe nieuzasadnione potrzeby i rosnącą górę śmieci za miastem - wyjaśnił. 

Wystawa na 21. Triennale w Mediolanie dotyka kwestii odpowiedzialności projektanta, ale przede wszystkim pokazuje dwa oblicza polskiego designu - piękno i pragmatyzm. Okazuje się, że to dosyć złudny wybór... 

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadzi: Barbara Schabowska

Goście: Magda Kochanowska (kuratorka polskiej ekspozycji na 21. Triennale w Mediolanie), Tymek Borowski (grafik, którego abstrakcyjna animacja otworzyła wystawę), Tomek Rygalik (projektant)

Data emisji: 6.04.2016

Godzina emisji: 18.00

mm/asz


Komentarze1
aby dodać komentarz
Monika J.2016-04-06 22:28 Zgłoś
Droga Dwójko, a właściwie strono internetowa Dwójki, czy mogliby Państwo być tacy jak jeszcze parę tygodni temu i nie używać tak często t.zw. CTA w tytułach (Państwa specjaliści od strony internetowej wiedzą o czym piszę)? To taki nieprzyjemny zgrzyt. Czuję się prawie tak jakbym czytała ciąg banerów internetowych.:(

Czytaj także

Jak sztuka użytkowa łączyła Polaków

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2013 22:00
– Punktem kulminacyjnym art déco była wystawa Sztuk Dekoracyjnych w Paryżu w 1925 roku, podczas której wielu projektantów pokazało wspaniałe przykłady sztuki użytkowej, a Polacy otrzymali ponad dwieście nagród – opowiadała w "Sezonie na Dwójkę" prof. Czesława Frejlich.
rozwiń zwiń