X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jarosław Kilian: teatr lalkowy czerpie z baśni

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2017 18:00
- Podejmując się kierowania Teatrem Lalka, przypomniałem sobie credo, które chcę realizować: "Wierzę w powrót do baśni" - podkreślał w Dwójce Jarosław Kilian.
Audio
  • Jarosław Kilian: teatr lalkowy czerpie z baśni (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Jarosław Kilian jest wykładowcą warszawskiej  Akademii Teatralnej, byłym dyrektorem artystycznym Teatru Polskiego w Warszawie, a obecnie: dyrektorem Teatru Lalka
Jarosław Kilian jest wykładowcą warszawskiej Akademii Teatralnej, byłym dyrektorem artystycznym Teatru Polskiego w Warszawie, a obecnie: dyrektorem Teatru Lalka Foto: PAP / Andrzej Rybczyński

- Teatr lalkowy, teatr ożywionej metafory, czerpie przede wszystkim z baśni - tłumaczył dyrektor stołecznego Teatru Lalka. Jak przypominał, baśń to i "praojczyzna dziecka", i podstawa naszej wyobraźni, myślenia, poznawania świata. "Z baśnią się rodzimy".

Jarosław Kilian, przywołując swoje "artystyczne założenia”, mówił również o "powrocie do lalki". – Do lalki jako do ożywionej przez wyobraźnię aktora formy. Do lalki, która jest nośnikiem i metafory teatralnej, i przygód. Jest prawdziwym bohaterem teatru lalkowego. Ożywiona przez animatora jest w stanie nieść opowiadaną historię.

Gość Dwójki mówił m.in. również o rodzinnych tradycjach - Jarosław Kilian jest synem Adama Kiliana, wybitnego scenografa, współpracującego także z teatrami lalkowymi w Polsce, ilustratora książek dla dzieci, niegdyś kierownika plastycznego Teatru Lalka.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadzi: Jacek Wakar

Gość: Jarosław Kilian (wykładowca warszawskiej Akademii Teatralnej, były dyrektor artystyczny Teatru Polskiego w Warszawie, a obecnie: dyrektor Teatru Lalka)

Data emisji: 10.03.2017

Godzina emisji: 18.00

jp/ab

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Hiszpańskie pasje w rodzinie Moniuszki

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2017 09:00
W audycji "Zapiski ze współczesności" słuchaliśmy opowieści Elżbiety Janowskiej-Moniuszko - tłumaczki z języka hiszpańskiego spokrewnionej ze słynnym polskim kompozytorem.
rozwiń zwiń