X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Dźwięk, który ma wagę 1000 ton ciekłej rtęci". Rozmowy o Coltranie

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2017 11:45
W związku z niedawnym polskim wydaniem tomu wywiadów z Johnem Coltrane'em goście Dwójki - Filip Łobodziński, Tomasz Gregorczyk i Mikołaj Trzaska - opowiadali o swoich wrażeniach z lektury tych tekstów oraz o spotkaniu z muzyką znakomitego artysty.   
Audio
  • "Dźwięk, który ma wagę 1000 ton ciekłej rtęci". Rozmowy o Coltranie (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Fragment okładki książki Coltrane według Coltranea
Fragment okładki książki "Coltrane według Coltrane'a"Foto: mat. pras. wyd. Kosmos Kosmos

okładka coltrane.jpg

"Nie mam pojęcia, jak można słowami opowiedzieć, co gram. Niech muzyka mówi sama za siebie" - tak w 1967 roku, niedługo przed śmiercią, mówił w jednym z wywiadów John Coltrane. Mimo wszystko w Dwójce rozmawialiśmy o amerykańskim muzyku: o samym artyście ("o sobie mówi w sposób bardzo krytycznym, bardzo pokorny"), o jego życiu i muzyce ("w pewnym momencie usłyszałem, że ktoś wydobywa z siebie dźwięk, który ma wagę 1000 ton ciekłego metalu, ciekłej rtęci"), a także o tym, jak radził sobie w kontaktach z dziennikarzami i, co ważne, jaki portret artysty udało się rozmawiającym z nim uchwycić.

Bezpośrednim powodem spotkania była książka, która ukazała się nakładem wydawnictwa Kosmos, Kosmos. Jej tytuł brzmi "Coltrane według Coltrane'a. Wywiady z Johnem Coltrane'm pod redakcją Chrisa DeVito".

***

Tytuł audycji: "O wszystkim z kulturą" 

Prowadzi: Jacek Hawryluk

Goście: Filip Łobodziński (tłumacz książki "Coltrane według Coltrane'a"), Tomasz Gregorczyk (dziennikarz radiowej Dwójki), Mikołaj Trzaska (kompozytor, saksofonista)

Data emisji: 12.05.2017

Godzina emisji: 18.00

jp/gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Coltrane według Coltrane'a". Jazzowe rozmowy

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2017 10:00
W "Rozmowach improwizowanych" z przyjemnością wgłębiliśmy się w świeżo wydany zbiór wywiadów ze słynnym saksofonistą Johnem Coltrane'em.
rozwiń zwiń