X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy nowy dyrektor zmieni styl pracy orkiestry w Teatrze Wielkim?

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2017 19:30
- Na studiach w Polsce mówiono nam, że żadna orkiestra w Europie nie potrafi czytać muzyki tak, jak tych pięć wielkich orkiestr amerykańskich i orkiestry w Londynie. Już wiem, co za tym stoi - mówił w Dwójce Grzegorz Nowak, nowy dyrektor muzyczny Teatru Wielkiego – Opery Narodowej.
Audio
  • Grzegorz Nowak o swoich planach w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Grzegorz Nowak
Grzegorz NowakFoto: PAP/Paweł Supernak

Grzegorz Nowak w rozmowie z Jackiem Hawrylukiem opowiadał o tym, które z doświadczeń w roli dyrygenta Royal Philharmonic Orchestra w Londynie chciałby przeszczepić do Polski. - Przez lata wierzyliśmy, że brytyjscy muzycy orkiestrowi mają po prostu większy talent. Gdy zacząłem pracę w Stanach i na Wyspach zobaczyłem, na czym polega ich fenomen - mówił gość audycji "O wszystkim z kulturą".

Dyrygent zwrócił uwagę, że w Royal Philharmonic Orchestra, każdy z muzyków ze sporym wyprzedzeniem dostaje nuty utworów, które będzie grał na nadchodzących koncertach. Dzięki temu na pierwszej próbie, każdy jest już przygotowany indywidualnie. - W Królewskiej Filharmonii nie mamy więcej niż jedną próbę, która jest od godz. 15.00 do 18.00 przed koncertem zaczynającym się o 19.30. Wszyscy są na tyle przygotowani, że na tej jednej próbie można zrobić wiele.

W audycji Grzegorz Nowak opowiadał o planach repertuarowych TWON, wyjaśnił skąd bierze się wielka popularność brytyjskich kompozytorów i dlaczego mamy problemy z promocją twórców polskich, ale mówił też o przygotowaniach do pierwszej premiery pod swoim kierunkiem. 13 października w Teatrze Wielkim zaprezentowana zostanie opera Ludomira Różyckiego pt. "Eros i Psyche".

***

Tytuł audycji:  O wszystkim z kulturą 

Prowadzi: Jacek Hawryluk

Goście: Grzegorz Nowak (dyrygnet, dyrektor muzyczy w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej)

Data emisji: 4.10.2017

Godzina emisji: 18.00

bch/kh

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Treliński: "Umarłe miasto" to opera w filmowym stylu

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2017 19:00
- To fascynujące libretto przedstawia przewrotną i mroczną opowieść o kobiecie, o której nie sposób zapomnieć – Mariusz Treliński opowiadał w Dwójce o wyreżyserowanej przez siebie operze Ericha Wolfganga Korngolda, która będzie miała premierę 10 czerwca w Teatrze Wielkim Operze Narodowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wytwórnię Naxos założyłem dla żony"

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2017 13:59
- Jej ojciec powiedział, że zgadza się na ślub, ale muszę sprawić, że będzie więcej grała na skrzypcach - początki legendarnej wytwórni płytowej wspominał w Dwójce jej założyciel Klaus Heymann.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kulka: nie lubię udziwnień i pokazowego grania

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2017 19:00
- Nie przepadam też za zbytnim uzewnętrznianiem swoich uczuć w grze, bo to bywa ciężkie do słuchania. Zalecam za to troszkę skromności - mówił w Dwójce Konstanty Andrzej Kulka. Wybitny skrzypek w tym roku skończył 70 lat.
rozwiń zwiń