X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Rynek książki sobie radzi. Martwmy się o kulturę czytania"

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2018 19:00
- W myśleniu o tym, jak zasilać czytelnictwo, warto się zastanowić, jak ono buduje nasze relacje - mówiła w Dwójce Paulina Wilk, współtwórczyni festiwalu Big Book.
Audio
  • Dyskusja o sposobach na popularyzacje czytelnictwa (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: Pixabay

radio radioodbiornik 1200.jpg
"Dla ludzi z mojego pokolenia radio było całym światem"

W audycji dyskutowaliśmy o sposobach popularyzacji czytelnictwa. Uczestniczący w programie organizatorzy literackich festiwali zwracali uwagę, że nie mają problemów z frekwencją podczas swoich wydarzeń. - W Szczebrzeszynie, gdzie organizujemy festiwal Stolica Języka Polskiego, mieszka 5 tysięcy osób. Tymczasem w ubiegłym roku w wydarzeniu tym wzięło udział około 20 tysięcy ludzi - mówił w Dwójce Piotr Duda.

Gość audycji podkreślił, że miejsce zostało wybrane nieprzypadkowo, gdyż na Roztocze łatwo jest przyciągnąć czytelników, ze względu na zaciszny i spokojny klimat tego regionu.

Jak jednak spopularyzować czytelnictwo wśród ludzi, którzy nie widzą korzyści w tym zajęciu. Prof. Anna Nasiłowska mówiła o miejscach, w których udało się stworzyć mikroklimat sprzyjający rozwojowi zainteresowania książkami. Z kolei Paulina Wilk zwróciła uwagę na rolę miłośników czytania, którzy poprzez swoje posty w sieci, czy filmiki o książkach, tworzą pozytywną modę na kontakty z literaturą ("rośnie rola rekomendacji znajomych i przyjaciół").

W audycji goście opowiadali o tym, co sprawdza się podczas festiwali literackich. Odnieśli się też do szkolnego kanonu lektur i sytuacji na rynku książki.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Rozmawiał: Michał Nowak

Goście: Piotr Duda (producent Festiwalu Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie), prof. Anna Nasiłowska - (pisarka, literaturoznawczyni) Paulina Wilk (pisarka, współtwórczyni festiwalu Big Book)

Data emisji: 23.04.2018

Godzina emisji: 18.00

bch/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Powieść przygodowa. Zaczęło się od "prasowego mięsa"

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2017 16:00
– Prasa musi karmić samą siebie i karmić swoich czytelników – tłumaczył literaturoznawca prof. Ryszard Koziołek przyczyny gwałtownego rozwoju literatury przygodowej w początkach XIX wieku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Pojutrze". Paulina Wilk o miastach przyszłości i przyszłości w ogóle

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2017 12:57
- Świat miał zmierzać w dobrą stronę. Tymczasem po 2000 roku nastąpiło pewne pogubienie. Pojawił się komunikat: nic nie zależy od nas. Jesteśmy w rękach gigantycznych procesów globalnych - mówi w audycji "Strefa literatury" autorka książki "Pojutrze".
rozwiń zwiń