X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Reynolds funduje nam wspaniałą zabawę i porcję edukacji"

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2018 17:55
- Głównym przesłaniem "Retromanii" jest to, że staliśmy się pierwszą społecznością konsumującą kulturę popularną, jaka dochowała się ogromnej porcji własnych wspomnień, którymi stale się żywi – mówił w Dwójce Filip Łobodziński.
Audio
  • Wizja pop-kultury w "Retromanii" Simona Reynoldsa (O wszystkim z kulturą/Dójka)
Okładka książki Simona Reynoldsa
Okładka książki Simona ReynoldsaFoto: materiały prasowe

internet 1200.jpg
"W kulturze natychmiastowej satysfakcji nie ma czasu"

W audycji "O wszystkim z kulturą" rozmawialiśmy o jednej z najważniejszych pozycji poświęconych muzycznej pop kulturze ostatnich dekad, czyli o "Retromanii". Jej autor Simon Reynolds przygląda się temu, w jaki sposób współczesna muzyka popularna, a także moda, film i inne dziedziny sztuki, używa i nadużywa dziedzictwa własnej przeszłości.

- Tłumaczenie "Retromanii" było dla mnie wspaniałą okazją, by rozpoznać teren muzyki ostatnich dwudziestu lat. Simon Reynolds uświadamia nam, że mamy tyle wspomnień z muzyki i kultury popularnej, że nie jesteśmy w stanie tego wszystkiego przetrawić i zamknąć w albumach. Nieustannie się nimi żywimy dlatego, że do odkrycia jest wiele rzeczy, których nie zdążyliśmy w swoim czasie przeżyć. Na dodatek mamy dziś nieograniczony niemal dostęp do archiwaliów – powiedział Filip Łobodziński.

Czy różnica między kompaktem a mp3 jest taka sama, jak między "naturalnym" sokiem pomarańczowym, a sokiem na bazie rozcieńczonego koncentratu? Czy za 2000 lat ludzie będą traktować YouTube’a tak, jak my traktujemy staroegipskie hieroglify? Co stanie się z twoją kolekcją płyt, jak umrzesz i dlaczego tyle płyt jest niekolekcjonowalnych? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą 

Prowadzi: Jacek Hawryluk

Goście: Filip Łobodziński (tłumacz) i Bartek Chaciński (dziennikarz Polskiego Radia)

Data emisji: 18.05.2018

Godzina emisji: 18.00

bch/mko


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Pasją Łukaszową Krzysztof Penderecki naruszył w Rosji tabu"

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2018 09:10
- W Niemczech, poza okrzykiem "zdrajca awangardy", recepcja Pasji była bardzo dobra. Duże wrażenie utwór ten zrobił też na Rosjanach - o fenomenie popularności muzyki Krzysztofa Pendereckiego opowiadał w Dwójce Aleksander Laskowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"W muzyce Grażyny Bacewicz czuć szarość PRL"

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2018 11:00
- Jest w tej muzyce coś, co bym nazwał pesymizmem, depresyjnością. W jej dorobku brakuje utworów, które byłyby jednoznacznie radosne - o twórczości znakomitej skrzypaczki i kompozytorki opowiadał w Dwójce skrzypek Jakub Jakowicz.
rozwiń zwiń