Smartfony w szkole. Zakazać czy zezwalać?

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2018 16:50
- Francuski minister edukacji tłumaczył, że wprowadzenie zakazu używania telefonów komórkowych w szkołach przez uczniów pozwoli im lepiej odpoczywać na przerwach i tym samym pomoże w nauce – mówił w Dwójce publicysta Artur Bartkiewicz.
Audio
  • Smartfon w szkole. Pomoc czy utrapienie? (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Eksperci zalecają tworzenie kopii zapasowych kontaktów i innych danych zapisywanych w telefonach.
Eksperci zalecają tworzenie kopii zapasowych kontaktów i innych danych zapisywanych w telefonach.Foto: shutterstock.com

W audycji "O wszystkim z kulturą" zastanawialiśmy się, czy inne kraje powinny pójść za przykładem Francji, która zakazała używania telefonów komórkowych w szkołach. Czy taki zakaz nie jest krokiem za daleko?

- Francuscy urzędnicy uzasadniając tę decyzję zwrócili uwagę na zagrożenie uzależnienia dzieci od smartfonów, na zagrożenie nadużywaniem przez nie nowych technologii. Według urzędników zadaniem francuskiej szkoły powinno być chronienie dzieci przed tymi niebezpieczeństwami. Zakaz używania w szkołach smartfonów ma spełnić to zadanie - powiedział Artur Bartkiewicz.

Czy jednak można odseparować dzieci od internetu i technologii? Czy w ogóle należy to robić? Czy smartfon pomaga czy przeszkadza w nauce? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą 

Prowadzi: Michał Szułdrzyński

Goście: Jakub Kuś (ekspert ds. nowych technologii z Uniwersytetu SWPS), Artur Bartkiewicz (publicysta)

Data emisji: 6.09.2018

Godzina emisji: 17.30

mko/pg

Czytaj także

Uczelnie nie są zainteresowanie walką z plagiatami?

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2016 20:00
- Liczba nierzetelności naukowych bardzo się zwiększa. Do drugi dzień dostaję nową informację z Polski. Zwykle od poszkodowanych nauczycieli akademickich - mówił prof. Marek Wroński, dziennikarz Forum Akademickiego śledzący od lat plagiaty w nauce.
rozwiń zwiń