X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Mirosław Nizio o symbolice Memoriału Ofiar Wielkiego Głodu

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2018 18:00
- Budynek został w części zatopiony w tektonikę terenu, częściowo się z niej wydobywa - opowiadał w Dwójce szef pracowni, która zaprojektowała Muzeum Narodowe "Memoriał Ofiar Wielkiego Głodu" w Kijowie.
Audio
  • Mirosław Nizio o symbolice Memoriału Ofiar Wielkiego Głodu (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Mirosław Nizio
Mirosław NizioFoto: PAP/Adam Warżawa

- Z zewnątrz widzimy spękaną strukturę, która symbolizuje wydobywanie się na powierzchnię ukrywanej przez lata prawdy. Będąc w środku, widzimy natomiast wpadające tu światło jako symbolikę nadziei i optymizmu - mówił Mirosław Nizio o znaczeniach wpisanych w Memoriał Ofiar Wielkiego Głodu.

To, jak przypomniano w audycji, największy z przygotowanych dotąd na Ukrainie projektów muzealnych, a przy tym: kolejne muzealne przedsięwzięcie w dorobku Mirosława Nizio. Architekt zaprojektował m.in. Muzeum Polaków Ratujących Żydów na Podkarpaciu im. Rodziny Ulmów, wystawę główną Muzeum Powstania Warszawskiego czy ekspozycję w Muzeum POLIN. - Ten 15-letni okres działania na różnym poziomie narracji i historii przygotował mnie do tego projektu - podkreślał Mirosław Nizio.

Jak dokładnie będzie wyglądać kijowski Memoriał Ofiar Wielkiego Głodu? Z jakimi wymaganiami i ograniczeniami przyszło się zmierzyć autorom tego niezwykłego obiektu? Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Tytuł audycj: O wszystkim z kulturą 

Prowadzi: Jakub Kukla

Gość: Mirosław Nizio (artysta rzeźbiarz, architekt wnętrz, mecenas sztuki)

Data emisji: 14.12.2018

Godzina emisji: 17.30

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Architektura Lacherta przepełniona jest humanizmem"

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2018 19:00
- Bohdan Lachert dowodził, że architektura nie jest jedynie utylitarnym spełnieniem potrzeb, ale jest pewnego rodzaju manifestem epoki, scenografią, która kształtuje człowieka od zewnątrz - o twórczości wybitnego architekta mówił w Dwójce Piotr Bujas.
rozwiń zwiń