X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

MKiDN łączy studia filmowe. Powstanie profesjonalne centrum sztuki filmowej

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2019 18:35
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosiło zamiar połączenia polskich studiów filmowych w celu powołania jednej "super" wytwórni filmowej. Instytucja ma stać się "poważnym partnerem dla realizatorów wysokobudżetowych produkcji europejskich i amerykańskich" - czytamy w komunikacie resortu.
Audio
  • Czy polskie kino potrzebuje superprodukcji? (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

- Uważam, że powinniśmy zostawić jak najwięcej przestrzeni dla sztuki, która na równych zasadach konkuruje o zasoby, którymi dysponuje państwo - mówił w Dwójce wiceminister kultury Paweł Lewandowski. 

- Potrzebne jest stworzenie centrum wspólnych usług, które będzie wspierało twórców. Dzięki jednej instytucji, każdy będzie miał równe szanse na dostęp do zasobów i korzystania z tej samej infrastruktury. Chcemy stworzyć system działający na transparentnych i równych dla wszystkich zasadach - przekonywał.

Negatywne opinie środowiska filmowego dotyczących pomysłu MKiDN komentował krytyk filmowy Jakub Majmurek. - Wystąpił dość duży problem z komunikacją - tłumaczył. - Dyrektorzy poszczególnych studiów, gildia reżyserów, twórcy deklarowali, że o nowym projekcie dowiadywali się ze strony Ministerstwa. Brakuje nam też odpowiedzi na kilka ważnych pytań: jaki będzie budżet tej instytucji, kto będzie nią kierował i jakiej koncepcji kina będzie służyć - stawiał pytania gość Dwójki. 

Zapraszamy do wysłuchania nagrania, w którym wiceminister kultury Paweł Lewandowski wyjaśniał, na czym miałaby polegać działalność połączonych studiów filmowych i jakie projekty będą w nim realizowane. Propozycję MKiDN komentowali także krytyk Jakub Majmurek i filmoznawca dr Artur Majer. W audycji usłyszeliśmy komentarz reżysera Krzysztofa Zanussiego, który również odniósł się do pomysłu konsolidacji studiów filmowych.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadził: Krzysztof Grzybowski

Goście: Paweł Lewandowski (wiceminister kultury), Jakub Majmurek (krytyk filmowy), dr Artur Majer (wykładowca akademicki, filmoznawca, w latach 2008-2012 kierownik działu prod. filmowej i rozwoju projektów filmowych PISF).

Data emisji: 21.01.2019

Godzina emisji: 17.30

ac/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kazimierz Kutz: miałem siłę człowieka, który pnie się z dołu

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2019 12:00
- Tacy ludzie jak ja mają podwójną energię. Pochodząc ze Śląska i będąc skazanym tylko na siebie, miałem siłę człowieka awansu, który nie zna konwenansów i nie jest obciążony inteligenckością. Ma odwagę nie mając nic do stracenia – mówił w Dwójce wybitny reżyser.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kazimierz Prószyński. Pionier światowej kinematografii

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2019 16:00
W audycji rozmawialiśmy o rekonstrukcji pierwszego polskiego filmu wyreżyserowanego przez wynalazcę, który odkrył ruchomy obraz przed braćmi Lumiere.
rozwiń zwiń