X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Polski Instytut Sztuki Filmowej

MKiDN: powstanie profesjonalne centrum sztuki filmowej

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosiło zamiar połączenia polskich studiów filmowych w celu powołania jednej "super" wytwórni filmowej. Instytucja ma stać się "poważnym partnerem dla realizatorów wysokobudżetowych produkcji europejskich i amerykańskich" - czytamy w komunikacie resortu.
Zobacz więcej na temat:  film polski Dwójka Krzysztof Grzybowski Krzysztof Zanussi kino FILM KULTURA Polski Instytut Sztuki Filmowej Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Krzysztof Michałowski: to świetna wiadomość dla ludzi kina

- W poprzednich badaniach dominowali widzowie kinowi w wieku między 15 a 30-35 lat. Teraz ten zakres przesunął się do 40. roku życia. Prawdopodobnie jak zrobimy to badanie za kilka lat, górna granica przesunie się do 45-50. roku życia. Oznacza to, że widzowie są coraz dłużej związani z kinem - mówił w Dwójce dyrektor zarządzający portalu Filmweb.pl.
Zobacz więcej na temat:  kino KULTURA Paweł Siwek raport badania Polski Instytut Sztuki Filmowej

"Chcemy przyciągnąć do nas światowych producentów filmowych"

- Ta ustawa jest po to, by zwiększyć konkurencyjność Polski. Prawie wszystkie kraje europejskie mają już tego typu rozwiązania i wiele produkcji, nawet dotyczących historii Polski, powstaje w krajach, które udają np. Warszawę czy Kraków - mówił w Dwójce Paweł Lewandowski, wiceminister kultury.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego FILM KULTURA Marcin Pesta ustawa kino Polski Instytut Sztuki Filmowej

Konkurs na szefa PiSF. Kogo wybierze premier Piotr Gliński?

Komisja konkursowa, która ma wybrać nowego dyrektora Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, zaopiniowała ministrowi kultury dwoje kandydatów: Radosława Śmigulskiego oraz Izabelę Kiszkę-Hoflik.- Pan premier, minister Piotr Gliński w najbliższych dniach zadecyduje najprawdopodobniej o tym, kto obejmie funkcję – powiedział w Polskim Radiu 24 Radosław Śmigulski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Polski Instytut Sztuki Filmowej Piotr Gliński kino

Minister kultury odwołał szefową PISF Magdalenę Srokę

Minister kultury odwołał Magdalenę Srokę z funkcji dyrektora Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.Jak podano na stronie resortu, przyczyną odwołania dyrektor PISF z pełnionej funkcji jest naruszenie podstawowych obowiązków na zajmowanym stanowisku oraz naruszenie przepisów prawa w związku z listem dyrektor PISF do Christophera J. Dodda, prezesa Stowarzyszenia Filmów Cyfrowych w USA. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polski Instytut Sztuki Filmowej Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński

Wiceminister kultury zapowiada odwołanie szefowej PISF

Wiceminister kultury Paweł Lewandowski zapowiedział, że Magdalena Sroka zostanie odwołana ze stanowiska dyrektora Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, gdyż naraziła na szwank dobre imię tej instytucji. Chodzi o podpisany przez Magdalenę Srokę list, wysłany do amerykańskiego lobbysty, prawnika i byłego senatora, w którym ostrzegano między innymi przed powrotem cenzury w Polsce.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polski Instytut Sztuki Filmowej

Zofia Wichłacz. Wschodząca gwiazda europejskiego kina

21-letnia aktorka zdobyła na tegorocznym Międzynarodowym Festiwalm Filmowym w Berlinie nagrodę, przyznawaną młodym i utalentowanym aktorom europejskim. Została wyróżniona satuetką European Shooting Stars 2017 - Definicją tej nagrody jest wybór dziesięciorga aktorów z Europy, takich, którzy mają wielki potencjał - z dumą informowała Zofia Wichłacz. 
Zobacz więcej na temat:  Joanna Sławińska kino aktor FILM Zofia Wichłacz Andrzej Wajda Polski Instytut Sztuki Filmowej