X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Henryk Miśkiewicz: jestem muzycznym lirykiem

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2019 17:00
- Są muzycy lirycy i wręcz przeciwnie, drapieżcy. Ja chyba jestem bardziej tym pierwszym, chociaż ta drapieżność we mnie drzemie – mówił w Dwójce znakomity saksofonista.
Audio
Henryk Miśkiewicz
Henryk Miśkiewicz Foto: PAP/Tomasz Gzell

W przyszłym tygodniu rozpocznie się Lotos Jazz Festival - 21. Bielska Zadymka Jazzowa. W trakcie festiwalu zostaną wręczone nagrody Anioła Jazzowego. Organizator Zadymki – bielskie stowarzyszenie Sztuka Teatr – honoruje w ten sposób najwybitniejszych twórców jazzu. W tym roku nagrody otrzymają: Pat Metheny, Branford Marsalis, Michał Urbaniak, a także Henryk Miśkiewicz.

Gość Dwójki opowiadał w audycji m.in. o swoich początkach w muzykowaniu (zaczęło się od akordeonu, potem pojawił się klarnet klasyczny), o wrocławskiej szkole muzycznej i nagrodzie na festiwalu Jazz nad Odrą ("mama została natychmiast wezwana do szkoły; powiedziano, że granie muzyki jazzowej przeszkadza w nauce muzyki klasycznej"...). Nie zabrakło oczywiście opowieści o spotkaniu z saksofonem.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą 

Prowadzi: Jakub Kukla

Gość: Henryk Miśkiewicz

Data emisji: 22.02.2019

Godzina emisji: 17.30

jp/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Royal String Quartet wchodzą w nowe 20-lecie

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2019 15:21
- Wielokrotnie zadawano nam pytanie, jaka jest recepta na sukces, czyli wspólne, wieleloletnie granie. Tajemnica tkwi chyba w tym, że kwartet to nie tylko relacja zawodowa. To relacja twórcza, w której ścierają się różne osobowości. Jeśli są one gotowe na kompromisy, to wszystko może się udać - mówiła w Dwójce skrzypaczka Elwira Przybyłowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wspomnienie Zbigniewa Seiferta w 40. rocznicę śmierci

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2019 11:12
Przełożył muzykę Johna Coltrane'a na język smyczka i strun. Tomasz Stańko mówił o nim: "To nasz narodowy skarb". Legendarnego skrzypka wspominać będą w Dwójce żona Agnieszka Seifert i gitarzysta John Scofield.
rozwiń zwiń