X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Piotr Kamiński: ostatnie słowa Hamleta zostały zniekształcone

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2019 20:03
- "Reszta jest milczeniem" w oryginale brzmi "The rest is silence". Znaczy, że w tym momencie kończy się wszelki dźwięk i zapada cisza śmierci. To znacznie szerszy sens niż powiedzieć "Reszta jest milczeniem", bo to mógłby powiedzieć ktoś, kto żyje, tylko po prostu postanowił się więcej nie odzywać - mówił tłumacz i krytyk muzyczny.
Audio
  • Piotr Kamiński o tłumaczeniu Szekspira, rekonstruowaniu tekstu i swojej pracy w radiu (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Piotr Kamiński
Piotr KamińskiFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Piotr Kamiński był gościem audycji "O wszystkim z kulturą" w dzień swoich urodzin. Ten niezrównany znawca opery, a w ostatnich latach również tłumacz Szekspira, jest doskonale znany słuchaczom Dwójki z takich audycji jak "Płytomania" i "Kto słucha nie błądzi, czyli Płytowy Trybunał Dwójki".

W styczniu dyplomanci Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej w Warszawie wystawili "Wieczór Trzech Króli" w tłumaczeniu Piotra Kamińskiego, a chwilę później Tadeusz Bradecki w stołecznym Teatrze Dramatycznym sięgnął po jego kolejny przekład – "Hamleta".

Jakie to uczucie słuchać swojego przekładu z ust aktorów? Na czym polega praca restauratora tekstu? Która płyta zrobiła ostatnio na jubilacie największe wrażenie? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą 

Prowadził: Jacek Hawryluk

Gość: Piotr Kamiński (romanista, pasjonat opery, krytyk muzyczny, tłumacz, radiowiec, laureat Złotego Mikrofonu)

Data emisji: 22.03.2019

Godzina emisji: 17.30

pg/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Piotr Kamiński: przygoda z radiem zaczęła się od francuskiej płyty

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2018 13:30
- W lecie 1967 byłem we Francji, znajomi mnie obwozili. Dostałem w prezencie płytę od młodego piosenkarza, w którym widziano następcę Jacques’a Brela - wspominał Piotr Kamiński wydarzenie, które zapoczątkowały jego współpracę z Polskim Radiem. 
rozwiń zwiń