Algorytmy i sztuczna inteligencja. Symbole nowej rewolucji

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2019 15:45
- Rewolucja technologiczna jest rewolucją procesów, sposobów użycia narzędzi oraz rewolucją komunikacji, czyli sposobów przesyłu i wykorzystania informacji. Swoiste "usieciowienie" świata może nieść bardzo głębokie zmiany, ale nie są one jak na razie fizycznie namacalne – przekonywał w Dwójce politolog dr Krzyszof Mazur.
Audio
  • Skok technologiczny a kultura. Dokąd zmierzamy? (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: pixabay/domena publiczna

Audycję "O wszystkim z kulturą" poświęciliśmy dyskusji na temat rewolucji technologicznej i temu, jaki będzie miała wpływ na społeczeństwo, rynek pracy i kulturę.

- Rewolucja, której jesteśmy świadkami nie jest materialna, ale to nie znaczy, że jest ona mniej konkretna. Dziś mamy do czynienia z wchodzącą w świat sztuczną inteligencją, z algorytmami, które diametralnie zmienią otaczającą nas rzeczywistość - stwierdził dr Grzegorz Lewicki.

W jaki sposób rozwój technologii oddziałuje i w kolejnych latach będzie zaspokajał potrzeby klasy średniej? Czy rewolucja technologiczna zmieni funkcjonowanie kultury i jej dóbr? Czy jej konsekwencje można porównywać do skutków rewolicji przemysłowej? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą 

Prowadził: Michał Szułdrzyński

Goście: dr Grzegorz Lewicki (filozof rozwoju cywilizacji) i dr Krzysztof Mazur (politolog)

Data emisji: 8.08.2019

Godzina emisji: 17.30

mko

Czytaj także

"Efekt ekranu". Ludzie z epoki nowych mediów

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2017 19:00
W audycji "O wszystkim z kulturą" poruszyliśmy temat wpływu internetu i innych technologii na naszą codzienność i stosunek do rzeczywistości.
rozwiń zwiń