X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Algorytmy i sztuczna inteligencja. Symbole nowej rewolucji

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2019 15:45
- Rewolucja technologiczna jest rewolucją procesów, sposobów użycia narzędzi oraz rewolucją komunikacji, czyli sposobów przesyłu i wykorzystania informacji. Swoiste "usieciowienie" świata może nieść bardzo głębokie zmiany, ale nie są one jak na razie fizycznie namacalne – przekonywał w Dwójce politolog dr Krzyszof Mazur.
Audio
  • Skok technologiczny a kultura. Dokąd zmierzamy? (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: pixabay/domena publiczna

Audycję "O wszystkim z kulturą" poświęciliśmy dyskusji na temat rewolucji technologicznej i temu, jaki będzie miała wpływ na społeczeństwo, rynek pracy i kulturę.

- Rewolucja, której jesteśmy świadkami nie jest materialna, ale to nie znaczy, że jest ona mniej konkretna. Dziś mamy do czynienia z wchodzącą w świat sztuczną inteligencją, z algorytmami, które diametralnie zmienią otaczającą nas rzeczywistość - stwierdził dr Grzegorz Lewicki.

W jaki sposób rozwój technologii oddziałuje i w kolejnych latach będzie zaspokajał potrzeby klasy średniej? Czy rewolucja technologiczna zmieni funkcjonowanie kultury i jej dóbr? Czy jej konsekwencje można porównywać do skutków rewolicji przemysłowej? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą 

Prowadził: Michał Szułdrzyński

Goście: dr Grzegorz Lewicki (filozof rozwoju cywilizacji) i dr Krzysztof Mazur (politolog)

Data emisji: 8.08.2019

Godzina emisji: 17.30

mko

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Efekt ekranu". Ludzie z epoki nowych mediów

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2017 19:00
W audycji "O wszystkim z kulturą" poruszyliśmy temat wpływu internetu i innych technologii na naszą codzienność i stosunek do rzeczywistości.
rozwiń zwiń