X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Technopolityka. Świt nadchodzącej przyszłości

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2019 13:19
- Nie wybory polityczne lecz technologiczne zadecydują o kształcie przyszłego świata. Żyjemy w czasach, w których geopolityka, czyli zabiegi o zasoby ustępuje technopolityce. Już dziś obserwujemy to, że to zmiany technologiczne, a nie zamożność napędzają dzieje - mówił w Dwójce dr. Nikodem Bończa-Tomaszewski.
Audio
  • Współczesne modele rozwoju technologicznego (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock/sdecoret

O losach Polski za 50 czy 100 lat znacznie bardziej niż geopolityka, decydować będzie technopolityka, czyli model rozwoju, na który zdecydujemy się w najbliższych latach.

Jakie są współczesne modele rozwoju technologicznego? Jakie cechy i elementy mogą zadecydować o ich atrakcyjności? Co powinno być kluczem do oceny i wyboru? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą 

Prowadził: Michał Szułdrzyński

Goście: dr. Nikodem Bończa-Tomaszewski (publicysta) oraz Marek Oramus (pisarz)

Data emisji: 10.10.2019

Godzina emisji: 17.30

mko

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czy komputer może być zabytkiem?

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2019 14:34
Zapraszamy na niezbyt odległą, ale niezwykle intrygującą podróż w czasie, podczas której opowiemy o nowym życiu starych komputerów. Mówić będziemy o wagowo bardzo ciężkich acz fascynujących etapach rewolucji, która diametralnie zmieniła współczesność.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Komputer - pomnik tego, co wywróciło świat do góry nogami

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2019 16:01
- To jest podróż w czasie przez siedemdziesiąt ostatnich lat. Informatyka w ubiegłym roku świętowała, zwłaszcza w Polsce, siedemdziesięciolecie swojego istnienia. Można powiedzieć, że na całym świecie było to 70 lat od momentu, kiedy komputer zaczynał nabierać jakiegoś kształtu i przestawał być tylko dużym, przerośniętym kalkulatorem - mówił w Dwójce Krzysztof Chwałowski – dyrektor Muzeum Historii Komputerów i Informatyki.
rozwiń zwiń