X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Nowe życie" z radiem. Wspomnienia Romana Jasińskiego

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2019 18:00
Okazją do rozmowy o cenionym dziennikarzu muzycznym było wydanie jego książki "Nowe życie. Wspomnienia 1945-1976". W audycji zagościła redaktorka tej publikacji, córka Romana Jasińskiego – Elżbieta Jasińska.
Audio
  • Elżbieta Jasińska wspomina swojego ojca Romana Jasińskiego (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Okładka książki Romana Jasińskiego Nowe życie. Wspomnienia 1945-1976
Okładka książki Romana Jasińskiego "Nowe życie. Wspomnienia 1945-1976"Foto: mat. pras.

Roman Jasiński z radiem związany był od 1935 roku - z przerwą w czasie wojny - początkowo jako kierownik redakcji muzycznej, później zastępca dyrektora muzycznego. Od 1948 do 1968 pełnił funkcję naczelnego redaktora muzycznego. Był ponadto autorem bez mała tysiąca audycji z cyklu "Rozmaitości muzyczne", a także książek o życiu muzycznym.

"Nowe życie. Wspomnienia 1945-1976" Romana Jasińskiego czyta Marcin Przybylski >>>

"Nowe życie" to ciąg dalszy wspomnień znakomitego pianisty i radiowca. Tom poprzedni "Zmierzch starego świata" obejmował okres od roku 1900, w którym się urodził, do pierwszych dni roku 1945. W "Nowym życiu" barwnie i ze swadą opisuje Jasiński mozolne wskrzeszanie radia w pierwszych latach powojnia oraz wybitne indywidualności ówczesnego życia intelektualnego i artystycznego. Podobnie jak pierwszy tak i kolejny tom zredagowała córka Romana Jasińskiego, Elżbieta Jasińska.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadzi: Jakub Kukla

Gość: Elżbieta Jasińska

Data emisji: 30.12.2019

Godzina emisji: 17.30 

jp/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dr Adolf Juzwenko: mój autostopowicz okazał się zomowcem

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2019 19:00
- Jechałem samochodem z Wrocławia w stronę Wałbrzycha, gdzie schroniłem się na czas stanu wojennego - okres po 13 grudnia 1981 roku wspominał w Dwójce wrocławski historyk, dyrektor Zakładu Narodowego im. Ossolińskich, od lat 70. działacz opozycji demokratycznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mariusz Treliński: "Halka" to mierzenie się z mitem polskim

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2019 18:10
- Ta opera była przedstawiana jako sielski obrazek z życia, ale całkowicie zaciemniała kontekst historyczny, będący jedną z ciemniejszych kart naszej historii, rzezi galicyjskiej - mówił reżyser, którego "Halkę" Stanisława Moniuszki wystawiono właśnie na deskach słynnego Theater an der Wien.
rozwiń zwiń