Agnieszka Grochowska o "W głębi lasu": podobała mi się moja postać

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2020 13:31
12 czerwca odbyła się premiera drugiego polskiego serialu zrealizowanego dla platformy Netflix. W 6-odcinkowej serii "W głębi lasu" na podstawie prozy Harlana Cobena wystąpiła w jednej z głównych ról Agnieszka Grochowska. W Dwójce aktorka opowiadała m.in. o tym doświadczeniu.   
Agnieszka Grochowska
Agnieszka GrochowskaFoto: Grzegorz Śledź/PR

Posłuchaj
23:02 _PR2_AAC 2020_07_24-17-36-05.mp3 Agnieszka Grochowska o udziale w serialu "W głębi lasu", o zawodowych planach i marzeniach (O wszystkim z kulturą/Dwójka)

 

moja gwiazda teen spirit grochowska Fanning 1200.jpg
"Moja gwiazda. Teen Spirit". Agnieszka Grochowska: takiej postaci jeszcze nie grałam

Agnieszka Grochowska gra "W głębi lasu" Laurę, nauczycielkę, która przed laty była uczestnikiem dramatycznych zdarzeń w leśnym obozie. - To bardzo tragiczna postać. Jej życie zostaje złamane w wieku 16-17 lat, w momencie, kiedy właśnie rozkwita, poznaje wyjątkowego chłopaka. W tym momencie zostaje to tak brutalnie przerwane. Potem buduje swoje życie – opowiadała aktorka. 

Jak podkreślała, podobała jej się ta postać. - Jest gdzieś wewnętrznie złamana, a jednocześnie powinna być silna. To mnie bardzo ciekawiło, że ludzie dają radę, że żyją dalej.

Agnieszka Grochowska mówiła o skomplikowanych relacjach uczuciowych filmowej Laury ("bardzo rzadko zdarza się scenariusz, który mierzy się z takimi subtelnościami") czy o specyfice tej adaptacji prozy Harlana Cobena ("rzecz dzieje się w Polsce, nie w Stanach; moja postać zyskała nowe życie").

Aktorka opowiadała również o współpracy z zagranicznymi reżyserami, o swoim różnorodnym emploi, o zawodowych planach i marzeniach. Nie zabrakło też pytania o ten szczególny czas społecznej izolacji spowodowany pandemią. - Mam przyjaciół, którzy kiedyś na urodziny kupili mi wiertarkę i parę innych rzeczy. W związku tym zbudowałam dwa domki na wsi, piaskownicę, stół do rysowania kredkami i kuchnię polową – przyznała.


***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadzi: Małgorzata Szymankiewicz

Gość: Agnieszka Grochowska

Data emisji: 24.07.2020

Godzina emisji: 17.30

Czytaj także

Agnieszka Grochowska: apetyt na życie towarzyszy mi na co dzień

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2019 18:03
Agnieszka Grochowska od lat gra w międzynarodowych produkcjach. Chociażby w filmie "Teen Spirit", który właśnie wszedł do amerykańskich kin. W audycji opowiedziała o początkach swojej światowej już kariery, barierach językowych oraz o tym jak pogodzić życie na walizkach z życiem rodzinnym. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Moja gwiazda. Teen Spirit". Agnieszka Grochowska: takiej postaci jeszcze nie grałam

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2019 12:38
- Przyzwyczaiłam się do bohatera, który walczy, który się przemienia, który nie odpuszcza, a tu nagle pojawił się ktoś taki, kto nie widzi dla siebie szansy. W związku z tym trudno mu zobaczyć szansę dla własnego dziecka. Tak strasznie chce go chronić przed rozczarowaniem, że chce pozamykać wszystkie okna i drzwi - mówiła w Dwójce aktorka.
rozwiń zwiń