Stanisława Celińska po jasnej stronie życia

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2015 19:00
- Każdemu może być szczęśliwym – przekonywała w radiowej Dwójce wybitna aktorka, której album "Atramentowa" uzyskał w ciągu kilku miesięcy status Platynowej Płyty.
Audio
  • Stanisława Celińska o płycie "Atramentowa" (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Stanisława Celińska współpracowała z takimi postaciami polskiej sceny teatralnej, jak Halina Mikołajska, Jan Kreczmar, Erwin Axer, Tadeusz Łomnicki
Stanisława Celińska współpracowała z takimi postaciami polskiej sceny teatralnej, jak Halina Mikołajska, Jan Kreczmar, Erwin Axer, Tadeusz ŁomnickiFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Stanisława Celińska przekonywała, że aby być szczęśliwym, człowiek musi nieraz dokonać ciężkich wyborów, "pewnego rachunku sumienia". Przyznała, że sama "wszelkimi sposobami" starała się "dostać na jasną stronę" i w końcu jej się to udało. 

- Zawsze miałam problem z wyborami, nawet gdy już ich dokonałam, to później zastanawiałam się, czy mogłam zrobić inaczej – zwierzała się aktorka.

W radiowej Dwójce przyznała, że płyta "Atramentowa" jest rodzajem "manifestu do środka".
- Nie takiego manifestu ze sztandarem, z krzykiem i z egzaltowaną namową. Raczej: "zastanów się nad sobą, pomyśl, co tam w tobie siedzi" – tłumaczyła Stanisława Celińska.

Wybitna aktorka wspominała też swoje wielkie kreacje teatralne i filmowe.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą 

Prowadzi: Jacek Wakar

Goście: Stanisława Celińska (aktorka, wokalistka)

Data emisji: 18.09.2015

Godzina emisji: 18.00

pp/mm

Czytaj także

Kiedy klasyka opuszcza mury filharmonii

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2015 19:00
Jak się gra Schuberta czy Beethovena w klubokawiarniach, dla publiczności żywo reagującej na muzykę i muzyków? Zdaniem Dagny Sadkowskiej i Marcina Maseckiego to bardzo przyjemne doświadczenie.
rozwiń zwiń