"Nowa gra w Chińczyka" - rozmowa z autorami książki

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2024 18:00
11 kwietnia to dzień premiery książki pt. "Nowa gra w Chińczyka". My już dzień wcześniej rozmawialiśmy z jej współautorami: Tomaszem Sajewiczem, wieloletnim korespondentem Polskiego Radia w Chinach, oraz prof. Bogdanem Góralczykiem, sinologiem.
Autorzy książki Nowa gra w Chińczyka wyjaśniają zawiłości chińskiej kultury, historii i polityki
Autorzy książki "Nowa gra w Chińczyka" wyjaśniają zawiłości chińskiej kultury, historii i politykiFoto: hxdyl/Shutterstock

Czy Chin należy się bać? Wielu przekonuje, że tak. Ale nie autorzy książki "Nowa gra w Chińczyka". Profesorowie Bogdan Góralczyk (Uniwersytet Warszawski) i Marcin Jacoby (Uniwersytet SWPS), odpowiadając na pytania Tomasza Sajewicza, wyjaśniają zawiłości chińskiej kultury, historii i polityki. I przekonują, że kontaktów z Chinami nie należy unikać, ale trzeba się ich nauczyć.

Cała trójka autorów to niekwestionowani znawcy Państwa Środka. Znają język chiński, bywali w Chinach wielokrotnie, a ich dorobek naukowy i medialny pozwala przybliżyć i zrozumieć ten kraj w sposób nieoczywisty i wielowymiarowy.

Posłuchaj
29:06 Dwojka_O_wszystkim_z_kultura_2024_04_10-17-29-38.mp3 "Nowa gra w Chińczyka" - rozmowa z autorami książki (O wszystkim z kulturą/Dwójka)

 

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadził: Jakub Kukla

Goście: Tomasz Sajewicz (korespondent Polskiego Radia w Chinach) oraz prof. Bogdan Góralczyk (sinolog)

Data emisji: 10.04.2024

Godzina emisji: 17.30

pg/mgc

Czytaj także

Marcin Jakoby. "Chiny bez makijażu" to uderzenie w stereotypy

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2016 14:10
"Chiny bez makijażu" to obowiązkowa lektura dla wszystkich tych, którzy pragną wgryźć się głęboko w "chińskość" i dowiedzieć się, że to, co dotychczas słyszeli o Chińczykach... w większości jest nieprawdą.
rozwiń zwiń