Marcin Jakoby. "Chiny bez makijażu" to uderzenie w stereotypy

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2016 14:10
"Chiny bez makijażu" to obowiązkowa lektura dla wszystkich tych, którzy pragną wgryźć się głęboko w "chińskość" i dowiedzieć się, że to, co dotychczas słyszeli o Chińczykach... w większości jest nieprawdą.
Audio
  • Marcin Jakoby opowiada o Chinach, tamtejszych tradycjach i kulturze, a także codziennym życiu (Dzień Kobiet/Czwórka)
Fragment okładki książki Chiny bez makijażu,, której autorem jest Marcin Jakoby
Fragment okładki książki "Chiny bez makijażu",, której autorem jest Marcin Jakoby Foto: mat. prasowe

Okł. książki Okł. książki

Jak przekonuje Marcin Jakoby, jeśli chcemy poznać dany kraj "od środka", warto poznać przede wszystkim język jego mieszkańców. - Znajomość angielskiego często nie wystarcza - mówił podróżnik i podkreślał, że wbrew powszechnej opinii Chińczycy to ludzie bardzo otwarci i skorzy do nawiązywania nowych znajomości, a nawet przyjaźni. - Są bardzo komunikatywni i wcale nie ma tam kulturowych obwarowań, które sprawiałyby, że wydawaliby się być nieprzystępni. W biznesie są elastyczni, a prywatnie - ciepli, skromni. Bywają głośni. Porównując ich do europejskich nacji, pierwszym skojarzeniem powinni być Włosi, Hiszpanie, albo Grecy - mówił Jakoby.

Marcin Jacoby zabiera czytelnika w pasjonującą podróż po historii i współczesności Chin. W Czwórce mówił o tym, co Chińczycy wiedzą o Polsce, za co kochają naszą literaturę i muzykę Chopina. W audycji opowiadał także m.in. o roli kobiet w Chinach, tamtejszej tradycyjnej kuchni, a także zdradził, co - podczas pisania książki - było dla niego najciekawszym odkryciem.

***

Tytuł audycji: "Dzień Kobiet"

Prowadzą: Katarzyna Dydo i Beata Kwiatkowska

Gość: Marcin Jakoby (miłośnik Chin, autor książki "Chiny bez makijażu")

Data emisji: 27.05.2016

Godzina emisji: 8.00

kd/pj

Czytaj także

Martyna Skura - jej domem jest cały świat

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2015 09:30
- Miejsce zamieszkania zmieniam średnio raz na rok - mówi podróżniczka, która mieszkała już w Gruzji, Chinach i Tajlandii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gośka Zdziechowska - współczesna doktor Dolittle

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2016 12:20
Karmiła misie koala, spędziła noc z gepardami, doskonale dogaduje się z wilkami, a podczas podróży do Brazylii zaprzyjaźniła się z jaguarem. Małgorzata Zdziechowska, polska doktor Dolittle, właśnie wydała książkę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jakub Porada: piękne i ciekawe miejsca są bardzo blisko nas

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2016 12:18
- Miejsca warte odwiedzenia, można znaleźć nawet tuż za rogiem. Pięknie jest i w Puszczy Kampinoskiej, i na drugiej półkuli świata. Ważne, żeby ze swoich podróży wynieść doświadczenie - mówił Jakub Porada.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Państwo Makulscy i Luśka - psia podróżniczka

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2016 13:10
Aleksandra i Michał podróżują od dawna. Trzy lata temu dołączyła do nich Luśka - suczka przygarnięta ze schroniska na Paluchu.
rozwiń zwiń