X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Mroczny czar warszawskiej Woli Mirów

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2014 11:00
W pięciu miejscach na warszawskim Mirowie Helena Wawrzeniuk i Paulina Jędrzejewska przy wsparciu Fundacji Culture Shock stworzyły instalacje - ich odbiór zależy od nas samych, od tego z jakim nastawieniem idziemy nocą na Wolę.
Audio
  • O "Fatamorganach miejskich" opowiadają autorki instalacji Helena Wawrzeniuk i Paulina Jędrzejewska (Kwadrans bez muzyki/Dwójka)
Zabudowa warszawskiej Woli
Zabudowa warszawskiej WoliFoto: Filip Bramorski/Flickr/CC by 2.0 (fragm.)

Wola Mirów to warszawska dzielnica kontrastów. Miejsce, w którym przeszłość spotyka się z teraźniejszością, gdzie obok zrujnowanych przedwojennych kamienic rosą nowoczesne biurowce, a eleganckie witryny sklepów sąsiadują z mrocznymi zaułkami i bramami.

To właśnie tę dzielnicę dla swych działań artystycznych pt. "Fatamorgany miejskie" wybrały dwie artystki. Inspiracją dla ich działań była podlegająca ciągłym przemianom Warszawa wraz z jej mieszkańcami. Panie chcą zachęcić do odkrywania starego Mirowa, miejsca, które jeszcze istnieje. Pragną ocalić od zapomnienia czar dawnych czynszówek, zanim zmiotą go zamknięte osiedla i wielopiętrowe biurowce.

Pięć instalacji, które można oglądać nocą (od 22.00 do 24.00) do 7 lipca, zbudowane jest głosem, dźwiękiem i światłem. Artystki podkreślają, że ich odbiór w dużej mierze zależy od nas samych, od tego z jakim nastrojem wychodzimy w miasto, jakie uczucia wiążemy z Mirowem. - Jeśli towarzyszy nam niepokój: czerwony nie będzie miłością, a horrorem, deszcz będzie zimnem, a śmiechy dzieci nocą na podwórku kamienicy będą się wydawały psychodeliczne - mówią bohaterki audycji.

Helena Wawrzeniuk i Paulina Jędrzejewska dostrzegły specyficzny klimat dzielnicy, specyfikę ulic: Miedzianej, Pańskiej czy Złotej. Pokazują, że nierzadko w kamienicach, które uznajemy za martwe, kwitnie nowe, kocie życie.

O "Fatamorganach miejskich" w "Kwadransie bez muzyki" opowiadały Helena Wawrzeniuk i Paulina Jędrzejewska, a także widzowie odwiedzający miejsca instalacji.

Audycję przygotował Paweł Siwek.

pj/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Urbanistyka po warszawsku: brak planowania i roszczenia dawnych właścicieli

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2014 13:00
Duże kontrowersje oraz groźbę skreślenia stołecznej Starówki z listy światowego dziedzictwa UNESCO wywołał ostatnio projekt budowy biurowca na Podwalu, nieopodal kolumny Zygmunta. O problemach Warszawy z planowaniem przestrzeni dyskutowaliśmy w "Rozmowach po zmroku".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Duch odrodzonego państwa zaklęty w pomnikach

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2014 11:15
W "Poranku Dwójki" rozmawialiśmy o wystawie "Monument. Architektura Adolfa Szyszko-Bohusza", którą od 16 czerwca można oglądać w Zachęcie - Narodowej Galerii Sztuki w Warszawie.
rozwiń zwiń