Ekran widać doskonale. Podsumowanie Nowych Horyzontów

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2014 15:00
– Zaraz po wejściu na salę staram się zająć idealne miejsce, by potem móc analizować wszystkie szczegóły i ujęcia. Filmy, które oglądam, są niezwykle inspirujące – mówił w Dwójce uczeń liceum Jakub Siedlecki, widz festiwalu, który w przyszłości chciałby zostać operatorem filmowym.
Audio
  • Ekran widać doskonale. Podsumowanie Nowych Horyzontów (Kwadrans bez muzyki/Dwójka)
Jedna z sal kinowych podczas festiwalu Nowe Horyzonty
Jedna z sal kinowych podczas festiwalu Nowe HoryzontyFoto: Stowarzyszenie Nowe Horyzonty/mat. prasowe

Jak zgodnie przyznają festiwalowi widzowie, Nowe Horyzonty od lat proponują interesujący zestaw kinowych obrazów. – To okazja, by zobaczyć także wiele starych filmów, które dziś trudno ujrzeć na dużym ekranie – powiedziała Joanna, uczestniczka festiwalu. – Do tej pory najczęściej wybierałam filmy z którejś retrospektywy, w tym roku oglądam po części nowe produkcje, po części filmy francuskiej Drugiej Nowej Fali – opowiadała.

Festiwal Nowe Horyzonty jest w stanie zadowolić najbardziej wybrednych widzów. To ważne, bo na co dzień, jak stwierdziła Joanna, oferta kinowa nie jest bogata, nawet w uchodzących za ambitne kinach studyjnych. – Jestem dość krytycznie nastawiona do współczesnych produkcji, nawet tych nagradzanych na ważnych festiwalach. Rzadko zdarza się coś naprawdę dobrego – oceniła.

W audycji "Kwadrans bez muzyki" wysłuchaliśmy także wypowiedzi innych festiwalowiczów, wolontariuszy oraz osób związanych z Nowymi Horyzontami w inny sposób.

Audycję przygotowała Monika Zając.

mc/mm

Czytaj także

Nowe Horyzonty proponują sentymentalną podróż w świat technologii VHS

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2014 12:30
"Kino z oddechem i humorem" - tak wieczorne propozycje festiwalu Nowe Horyzonty określa Ryszard Jaźwiński. - One faktycznie różnią się znacznie od tego, co można zobaczyć w dzień - dodaje Grzegorz Kurek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowe Horyzonty to już nie tylko slow-cinema

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2014 16:00
Wraz z festiwalem Nowe Horyzonty w dyskursie filmowym pojawił się nowy termin "kino nowohoryzontowe". Na początku odnosił się on głównie do produkcji z nurtu slow-cinema, teraz nie ogranicza się do jednego gatunku i dotyczy różnych zjawisk we współczesnej kinematografii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"15 stron świata" - bardzo "radiowy" film na Nowych Horyzontach

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2014 15:30
- Ja zawsze chciałam zrobić film o dźwięku, który można zobaczyć - mówi Zuzanna Solakiewicz, autorka filmu "15 stron świata", który miał swoją światową premierę podczas trwającego we Wrocławiu festiwalu Nowe Horyzonty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Biały cień" wygrywa Festiwal Nowe Horyzonty!

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2014 22:00
W Międzynarodowym Konkursie Nowe Horyzonty spośród 13 filmów jury przyznało Grand Prix oraz 20 tys. euro filmowi "Biały cień" w reżyserii Noaza Deshe. Festiwalowi było poświęcone specjalne wydanie audycji "Trójkowo, filmowo".
rozwiń zwiń